Wymiana ZSO Grzegorzowice – Eichendorffschule Hanower

0

W ZSO w Grzegorzowicach na początku maja odbyła się europejska wymiana młodzieży z Eichendorffschule z Hanoweru.

Z Niemiec przyjechało 28 uczniów, trzech nauczycieli i dwóch rodziców, a ze strony polskiej w wymianie brało udział 23 uczniów i czterech nauczycieli.

- reklama -

 

 

Organizacją wymiany zajęła się osobiście Pani Dyrektor Krystyna Gawlik i nauczyciele: K. Mann, M. Muszalik, T. Ciężkowski, G. Rochowiak-Kwiecień, Daniela Płoszczyca, M. Mruk-Otulak.  Przy organizacji wymiany pomagała również Pani nauczycielka Karina Walach.                

 

 

Cała grupa była przez cztery dni zakwaterowana w Ośrodku Rekolekcyjnym w Raciborzu Miedoni, natomiast przez dwa dni były u naszych rodzin. Program wymiany był bardzo bogaty. Młodzież zwiedziła dawną stolicę Polski – Kraków, przede wszystkim zachwycał Zamek Królewski na Wawelu oraz Kościół Mariacki.

 

 

 

Po Krakowie nadszedł czas na zwiedzanie Opactwa w Rudach Wielkich oraz zabytków pobliskiego Raciborza. Dzieci zadowolone z pobytu w Polsce z żalem żegnały się z Grzegorzowicami.

 

 

Dziękuję rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, którzy aktywnie włączyli się w organizację dwóch spotkań integracyjnych, przygotowując ognisko z poczęstunkiem oraz wspólną zabawę – mówi dyrektor ZSO.  

 

 

Ogromne podziękowania należą się również organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży – Jugendwerg w Warszawie za znaczne dofinansowanie przedsięwzięcia – dodaje Krystyna Gawlik.

 

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here