Boże Ciało w Szonowicach

0

Jak co roku Parafia Świętej Trójcy w Modzurowie uroczyście obchodziła Święto Ciała i Krwi Pańskiej.

Proboszcz tutejszej parafii Joachim Kroll tym razem, do przygotowań zaangażował i zmobilizował mieszkańców Szonowic. I tak pierwszy raz w historii parafii uroczysta procesja odbyła się nie w Modzurowie ale w Szonowicach.

- reklama -

 

 

 

Staraniem mieszkańców, którzy nieodpłatnie wykonali wszystkie prace budowlane i malarskie, na tę okoliczność, odnowiono fasady i wnętrza dwóch XIX wiecznych kaplic. Jedna z nich znajduje się przy ul. J. Słowackiego jest to tzw. kapliczka domkowa, w jej wnętrzu można zobaczyć drewniany neogotycki ołtarzyk i dwie drewniane polichromowane figury św Jana Nepomucena oraz św. Urbana. Druga kaplica p.w. św. Jana Nepomucena znajduje się przy ul. Obrońców Pokoju.  

 

 

Przypomnijmy – Boże Ciało (inaczej – Święto Ciała i Krwi Pańskiej) w Kościele katolickim: jest uroczystością  liturgiczną obchodzoną ku czci Najświętszego Sakramentu. Wierni szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. W Polsce Boże Ciało obchodzi się w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, a więc jest to święto ruchome wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy.

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here