
W tym roku organizatorem trzeciego już zlotu Górnośląskiej Chorągwi Harcerzy jest Raciborski Związek Drużyn Harcerzy "BASTION".
Jak pisze Komendant Zlotu pwd. Dawid Tobiasz w specjalnie na tę okazje wydanym biuletynie, III Zlot Chorągwi Górnośląskiej, to chyba najważniejsze wydarzenie w tym roku, dlatego nie może Ciebie na nim zabraknąć!
– W tym roku będziecie gościć na przepięknej Ziemi Raciborskiej. Miejscem naszego biwakowania jest polana położona w szymocickim lesie, niedaleko rzeczki Sumina.
W ciągu tych trzech dni uda Wam się zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Ten rok jest rokiem dla nas szczególnym, bowiem nasze miasto obchodzi swoje 900-lecie. W związku z tym zdecydowaliśmy się na zorganizowanie gry właśnie w Raciborzu, aby każdy miał okazję poznać jedno z piękniejszych miast Górnego Śląska. Liczę, że w te weekend czerwcowy będzie dane nam spotkać się wspólnie na leśnej polanie. Myślę, że podczas tego zlotu nawiążemy nowe przyjaźnie i poczujemy jedność, jako Górnośląska Chorągiew Harcerzy.
PROGRAM ZLOTU
Piątek – 6 czerwca
17.00 – Przyjazd do Szymocic k/Raciborza
18.00 – Rozbijanie namiotów, stworzenie podobozów środowiska i stylizowanie ich na wzór rycerski.
19.30 – Kolacja
20.30 – Ognisko
22.00 – Cisza nocna
Sobota – 7 czerwca
7.30 – Pobudka
8.30 – Śniadanie
9.00 – Apel
9.10 – Przygotowywanie do gry miejskiej (Racibórz)
10.00 – Gra miejska
14.30 – Obiad
15.30 – Gra terenowa (ASG)
15.30 – Turniej piłki nożnej między środowiskami
18.00 – Wielki Turniej Rycerski: Harcerze pojedynkują się w szermierce, strzelaniu z łuku itp.
19.00 – Kolacja
20.30 – Ognisko
22.00 – Cisza nocna
Niedziela – 8 czerwca
8.00 – Pobudka
9.00 – Śniadanie
10.00 – Msza Święta
11.00 – Gra terenowa
12.30 – Apel
13.00 – Obiad
14.00 – Wyjazd
Więcej informacji na stronie http://www.slask.zhr.pl/zlot
Prezydent Miasta Racibórz, Pan Mirosław Lenk objął III Zlot Górnośląskiej Chorągwi Harcerzy swoim patronatem.




![Styczniowe kolędowanie w raciborskich bibliotekach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/koledowanie-biblioteka-ostrog-ocice.jpg)
![Raciborska biblioteka rozpoczęła rok koncertem muzyki żydowskiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/zachor-spotkanie-noworoczne.jpg)

![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)






![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)



