Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej

8 czerwca koncert galowy VII Raciborskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej – Racibórz 2008.

Sukces poprzednich sześciu edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Raciborzu upewnia jego Organizatorów – Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Urząd Miasta Racibórz oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu co do słuszności jego kontynuacji.

- reklama -

 

Festiwal stał się już znanym przedsięwzięciem edukacji ekologicznej w skali ogólnopolskiej. Jego cele i założenia merytoryczne, z których najważniejszym jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna upowszechniana poprzez muzykę i poezję, znalazły rzesze zwolenników, odbiorców i fascynatów, przede wszystkim wśród najmłodszego pokolenia Polaków.

 

Tegoroczna, siódma, edycja jest adresowana do dzieci i młodzieży szkolnej stopnia podstawowego, gimnazjalnego oraz ponadgimnazjalnego. Po raz kolejny będzie mogła w nim wziąć udział młodzież niepełnosprawna.

 

Patronaty honorowe w bieżącym roku objęli: Wojewoda Śląski, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Henryk Siedlaczek – Poseł na Sejm RP – Sejmowa Komisja ds. Gospodarki, Bolesław Piecha – Poseł na Sejm RP- Przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia, Śląski Kurator Oświaty, Polski Komitet ds. UNESCO, Fundacja „Nasza Ziemia”, Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty Oddział Racibórz

 

Konsekwentnie od pierwszej edycji Festiwalu jednym z jego głównych celów jest upowszechnianie idei ekologicznych narzędziami sztuki – piosenką i wierszem. Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w VII edycji Festiwalu codziennie prowadzone będą zajęcia z ekologii dla wszystkich uczestników, mające na celu uczenie dzieci i młodzieży przyrody w jej naturalnym środowisku. Spotkania uczestników z pedagogami i twórcami, służące doskonaleniu warsztatu wokalnego, interpretacyjnego, estradowego, choreograficzno – tanecznego, a także wymiana doświadczeń w zakresie sztuki słowa.

 

Do prac Jury VII edycji Festiwalu zaproszone zostały wybitne osobowości polskiej sceny muzycznej i poetyckiej. Dotychczas Festiwal swą obecnością zaszczycili – Elżbieta Zapendowska, Dorota Szpetkowska, Danuta Błażejczyk, Krystyna Kwiatkowska, Agnieszka Wilczyńska – Murakowska, Mirosława Knapik, Barbara Stanisz, Jacek Cygan, Piotr Bukartyk, Leszek Wojtowicz, Marek Walarowski oraz przedstawiciele znaczących w skali kraju fundacji ekologicznych.

 

Więcej informacji na temat Festiwalu na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu – www.mdk-raciborz.pl

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Raciborza w dniach 05 – 08 czerwca 2008 r. Koncert Konkursowy Piosenki Ekologicznej – 07.06.2008 r. (sobota) godz. 13.00, Koncert Galowy Festiwalu – 08.06.2008 r. (niedziela) godz.17.00. Na Koncert Festiwalu zapraszamy do Sali Widowiskowej Domu Kultury „Strzecha” w Raciborzu przy ulicy Londzina.

 

Gwarantujemy edukację pod okiem znakomitych ludzi, wspaniała zabawę oraz integrację rówieśników z terenu całej Polski.

 

VII RACIBORSKI FESTIWAL EKOLOGICZNY PIOSENKI I WIERSZA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – RACIBÓRZ 2008 – ZASIĘG OGÓLNOPOLSKI

 

KWALIFIKACJA-PIOSENKA:

 

Kategoria: szkoły podstawowe

 

1. Aleksandra Zając – Lębork
2. Katarzyna Nowicka – Gliwice
3. Joanna Lupzik- Branice
4. Anna Tran-Minh – Warszawa (kwalifikacja z przesłuchań regionu Mazowsza)
5. Klaudia Drożdżyk – Warszawa (kwalifikacja z przesłuchań regionu Mazowsza)
6. Aleksandra Rybińska – Rybnik (kwalifikacja z przesłuchań regionalnych: Rybnik)
7. Rafał Kozik-Rybnik (kwalifikacja z przesłuchań regionalnych: Rybnik)
8. Magdalena Tyszlak (kwalifikacja z przesłuchań regionalnych: Rybnik)
9. Magdalena Wacha – Racibórz
10. Daria Soszyńska – Racibórz
11. Marta Frydel – Racibórz

 

Organizatorzy w myśl organizacji Festiwalu Ekologicznego na szczeblu międzynarodowym w roku 2009 po raz pierwszy (pilotażowo) zakwalifikowali do Konkursu Piosenki Ekologicznej – kwartet Wrexham County Junior Choir z powiatu partnerskiego Wrexham – Walia /Anglia.

 

Kategoria: szkoły gimnazjalne

 

1. Michał Weinrauch – Bełk
2. Karol Honysz – Bełk
3. Dominika Sławik – Krzanowice
4. Zespół NASTOLATKI – Racibórz
5. Paulina Ślusarczyk – Gliwice
6. Julia Niestrój – Gliwice
7. Anna Lupzik – Branice
8. Justyna Okrent – Krzyżanowice
9. Paulina Serwatka -Warszawa (kwalifikacja z przesłuchań regionu Mazowsza)
10. Angelika Orzeszek -Warszawa (kwalifikacja z przesłuchań regionu Mazowsza)
11. Diana Olszewska – Warszawa (kwalifikacja z przesłuchań regionu Mazowsza)
12. Judyta Pisarczyk – Racibórz
13. Paulina Woźnicka – Racibórz
14. Katarzyna Rychlik – Tomaszów Mazowiecki
15. Zespół ABSOLUT – Gołkowice

 

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne

 

1. Ewelina Przybyła – Gliwice
2. Aleksandra Sieja – Gliwice
3. Joanna Krzyżańska – Wrocław
4. Agnieszka Miśków – Racibórz
5. Martyna Baran – Racibórz

Warunkowo:
5. Malwina Masterak – Opatów (po dostarczeniu wszystkich materiałów zgłoszeniowych)

 

KWALIFIKACJA-WIERSZ:

 

Kategoria: szkoły podstawowe

 

1. Ewelina Wilczewska – Ełk
2. Ewa Kretek – Racibórz
3. Ewa Ciepiel – Racibórz
4. Aleksander Głombik – Racibórz
5. Katarzyna Kubik – Racibórz
6. Tomasz Wyrobek – Racibórz
7. Karolina Kelner – Racibórz
8. Dżesika Dudzińska – Racibórz
9. Justyna Krzemień – Racibórz
10. Marta Jończyk – Racibórz
11. Kajetan Krzysztof Piekarski – Ełk

Warunkowo:
12. Arkadiusz Strzelecki – Racibórz (po dostarczeniu wszystkich materiałów zgłoszeniowych)

 

Kategoria: szkoły gimnazjalne

 

1. Linda Tomańska – Nędza
2. Małgorzata Kuska – Nędza
3. Agnieszka Krziżek – Nędza
4. Agata Paszek – Racibórz
5. Barbara Pyka – Tarnowskie Góry
6. Piotr Tomanek – Tarnowskie Góry
7. Patrycja Pietrzak – Warszawa
8. Monika Szpak – Warszawa

 

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne

 

1. Martyna Rak – Wodzisław Śląski
2. Gabriela Kokot – Tychy

 

Kwalifikacja Konkursu Plastycznego – na podstawie nadesłanych prac

 

Kategoria Szkoły Podstawowe:
Organizatorzy po raz pierwszy w myśl organizacji Festiwalu Ekologicznego na szczeblu międzynarodowym w roku 2009 zakwalifikowali do Konkursu Plastycznego prace z placówek oświatowo – wychowawczych z powiatu partnerskiego Wrexham – Walia / Anglia

 

SP nr 4 Racibórz
Zuzia Malik 7l. op. Halina Pomiotło
Wiktoria Czogalik
Kasia Szajnowska
Karolina Gawliczek

 

SP nr 32 Sosnowiec
Aleksandra Lupa 11l. op. Irena Federowicz
Antonina Lewandowska 12l.
Aneta Szczepanska 11l
Angelika Kułakowska 11l.
Wiktoria Jaszczyk 10l.
Wiktoria Odrobina 11l .
Aleksandra Masłowska 13 l
Angelika Szponar 11l
Patrycja Biel 11l
Karolina Dusza 14l

 

PUBLICZNA SP KIETRZ
Dominika Malota 7lat Op. Barbara Orian
Martyna Trzymanek 7lat
Joanna Górniak 8lat
Janek Kuśnież 8lat
Małgorzata Mol 13lat, Op. Alicja Zając

 

ZESPÓŁ SZKÓŁ PIETROWICE WLK
Daniel Krybus 11lat
Anna Nowak 13 lat
Kinga Gotzman 11 lat
Aleksandra Flegel 12 lat
Karolina Piecha 13 lat
Paulina Reichel 11 lat
Ewelina Strzeduła 11 lat

 

SP NR 9 TARNOWSKIE GÓRY
Matylda Szwajnoch 7 lat Op. Gabriela Mankiewicz
Wiktoria Przybyła 8 lat
Monoka Krasoń 8 lat
Julia Smol 9 lat
Natalia Mularczyk 9 lat
Aleksandra Borowik 8 lat
Kaja Michaliszyn 9 lat
Marta Sitek 13 lat
Alicja Borowik 13 lat

 

SP nr 13 Racibórz
Martyna Borus lat 11 (2 prace)
Małgorzata Picho i Wiktoria Wierzbicka 12 lat
Dominiki Kowol i Justyna Plonek 12 lat
Angelika Chęć i Magdalena Klupka 13 lat

 

Zespół Szkolno – Przedszkolny Krowiarki
Żaneta Kampik
Nicola Wołek 13 lat
Magdalena Miszczak 13 lat

 

SP nr 5 Ełk
Ola Młodzianowska 12 lat
Piotr Kubeł 12 lat

 

Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 Łódź Pracownia Plastyczna „Kolor”
180.Krystian Kaczorowski 7 lat
181.Mateusz Pryczek 7
182.Urszula Kozłowska 7
183.Karolina Szczepaniak 7
184.Michał Rojewski 7
185.Adrian Majchrzak 7
186.Mateusz Ścieszko 7
187.Gabriela Pisarska 9
188.Weronika Kaczmarska 9
189.Zofia Kałużyńska 14
190.Klaudia Tomaszewska 7
191.Marta Mortka 8
192.Zuzanna Grabowska 10 – 2 prace
193.Monika Dąbrowa 15
194.Ula Frączyk 7
195.Piotr Wenda 10
196.Joanna Wenda 10
197.Dominika Janaszkiewicz 11
198.Kuba Klekowski 7
199.Patrycja Pawelec 9
200.Paulina Biniek 12
201.Wojtek Wojciechowski 10
202.Rafał Górniak 7
203.Antek Salski 8
204.Jarek Borsuch 7
205.Adrian Gortat 8

 

Zespół Szkół nr 68 warszawa – SP nr 40
Sandra Wolfram – 11 lat 6 prac
Dominika Czakaj
Żaneta Aromaniak

 

MDK BIŁGORAJ
Karolina Strzałka 9lat, Op. Anna Świca
Anna Draczuk 9lat
Agata Paluch 9lat
Olga Zawiślak 9lat
Kaja Ścibak 7lat
Weronika Kuziak 8lat
Aleksandra Zwolak 8lat
Katarzyna Żółw 10lat
Wiktoria Kiełpsz 11lat
Artem Matwiejew 9lat

 

Zespół Szkół Mech – Elekt. Żywiec
1. Anna Mieszczak 16l. op. Anna Sawicka
2. Ola Szweda 7l. MDK nr 2 Tychy op. Beata Kordon
3. Karolina Dzidziuch 7l.
4. Kamila Wilk 10l.
5. Sebastian Kamiński 8l.
6. Zuzia Roguska 10l.
7. Oskar Ryguła 10l.
8. Sonia Gliniany 11l.
9. Weronika Chudzińska 7l
10. Jaś Sobola 10l
11. Martyna Czarnecka 10l

 

Miejski DK „Kazimierz” Sosnowiec
Marta Piekielna 13l op. I Federowicz
Monika Kedzior 13 l
Aneta Kędzior 15 l
Marcelina Szymańska 9 l
Sandra Piekielna 12 l .
Szymon Okrajek 9.l
Patrycja Błachno 11l.
Karolina Przygoda 10l.
Natalia Kuźnicka – 10 lat
Karolina Zielińska – 11 lat
KLUB ENERGETYKA -FUNDACJA ELEKTROWNI RYBNIK
Marek Niesobski – 16 lat op. Grażyna Zarzecka – Czech
Dorota Ruła – 14 lat
Wiktoria Zduńczyk – 8 lat
Julia Denkowska – 8 lat
Marta Sanecznik – 10 lat

 

POWIATOWY MDK MIASTKO
1. Adrianna Dudziak 12lat
2. Lidia Cygan – Piekarska 6lat
3. Katarzyna Smolarek 12lat

 

DOM HARCERZA ZIELONA GÓRA
1. Weronika Klinowska 9lat Op. Dorota Polaczek
2. Ewa Krakowiak 7lat
3. Magda Bartkowiak 11lat
4. Weronika Kędzierska 7lat
5. Ola Szarek 8lat

 

MDK NR 2 TYCHY
1. Julia Lauer 8lat, Op. Adam Niesyto
2. Jakub Skiba 9lat
3. Antonina Cierpioł 10lat
4. Bartosz Blada 10lat
5. Roksana Gliniany 8lat

 

MDK Racibórz
MARTA WYSZKOŃ 10L OP. REGINA BRONDER
DOROTA HAJDASZ 9L
MARIA BRONDER 12 L
Cleo Dzwonkiewicz 6 lat OP. Martyna Rejner
Karolina Babiniec 13 lat – 2 prace
Sandra Gembarowska 7 lat
Mateusz Grabowski 8 lat i Paulina świerczek 7 lat
Tomek Suchanek 13 lat
155.Sylwia Kościelniak 10 lat OP. A. Chmielecka
156.Zuzia Panek 8 la
157.Daria Szemiel 10 lat
158.Aleksandra Kożuch 9 lat
159.Daria Szemiel 10 lat
160.Agnieszka Molenda 11 lat
167.Nikol Drobny 9 lat
168.Ola Stęplewska 8 lat

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY KALISZ POMORSKI

 

Dobrosława Sudnykowicz 13 lat- Op. Teresa Staporek
Alicja Kapiszka 15 lat
Hanna Przytalska 11lat
Kamila Mazur 12lat
Samanta Mielec 12lat
Agata Maciejewska 12 lat
Łucja Tużnik 9lat
Michalina Wróblewska 9lat
Michał Nawrot 9at
Ola Olszacka 7at

 

MDK GORLICE

 

Izabela Misiołek 8lat Op. Grzegorz Karpiński
Gabriela Cygnar 8lat
Klaudia Tokarz 11lat
Sara Gerchard 12 lat
Joanna Ziemba 11Llat
Agnieszka Skoczylas 12lat
Kamila Chrząścik 10lat
Emilia Adrzejczuk- 8lat

 

MDK GORLICE

 

129.lGabriela Jamro – 11 lat op. Danuta Skyś Tohl
130.Szymon Gałuszka- 11 lat
131. Kacper Skorupa- 9 lat
132. Anna Zagórska – 8 lat
133. Julia Konieczny – 7 lat
134. Natalia Wojtuń- 7 lat
135. Ola Byczek – 7 lat
136. Julia Grasela – 6 lat

 

Kategoria Szkoły Gimnazjalne:
Gimnazjum w Świerklanach
Magdalena Durczok
Monika Karkoszka
Izabela Muras
Dominika Tomczyk
Dawid Czarnomski
Natalia Młodzieniak
Joanna Skupień

 

MDK Przemyśl
Łukasz Komiany 16 – 2 prace
Agnieszka Puchoła 16
Aneta Wendel 16

 

GIMNAZJUM NR 39 WA-WA
Dominika Czekaj- 15 lat

 

POWIATOWY MDK MIASTKO
Joanna Dudziak 14 lat Op. Witold Piekarski
Karolina Walczak 16lat
Patryk Zgadzaj -15lat

 

MDK Racibórz
Iwona Fryga – 15 lat Op. Regina Bronder

 

MDK GORLICE
Paulina Padoł -14lat
Agnieszka Bochyńska- 16lat

 

MDK GORLICE
127.Sylwia Miechowicz- 16 OP. Danuta Skyś Tohl
128. Zuzanna Ślusarz – 15

 

Kategoria Szkoły Ponadgimnazjalne:

 

MDK Przemyśl
Natalia Peczynko – 18 lat
Natalia Mazur – 20 lat

 

Zespół Szkół Mech – Elekt. Żywiec
Paulina Mrowiec 18l OP. Anna Sawicka
Paulina Mrowiec 18lat
Anna Graca 17lat OP Ewa Tarkowska

 

SPECJALNY OŚRODEK SZK – WYCH. TURSK

 

Angelika Kaspruk 18 L.
Gabriela Rudnik 20L
Anna Nowak 15L
Wojciech Ignatowicz 17L

 

MDK Racibórz
Kasia Czarny 18 lat

 

MDK GORLICE
Katarzyna Jerzak -18 lat OP. Danuta Skyś Tohl

 

Technikum Ochrony Środowiska Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych Żywiec OP
Ewelina Piątek -19
Izabela Kawka -17
Jolanta Pastor -17
Marta Ponikwia – 17 lat
Katarzyna Kwapisz- 19

 

Ismena Jańska – 18 lat – Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here