Straż Graniczna dzieciom

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej włączyli się aktywnie w organizację imprez dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

Największą imprezą z okazji Dnia Dziecka był zorganizowany 2 czerwca na terenie obiektu Śląskiego Oddziału Straży Granicznej przy ulicy Wojska Polskiego w Cieszynie „Dzień otwarty”.

- reklama -

 

Dzieci i młodzież odwiedzające obiekt koszar mogły uruchomić sygnały dźwiękowe i świetlne pojazdów Straży Granicznej oraz Policji, obejrzeć wóz bojowy Straży Pożarnej oraz sprzęt ratowniczy GOPR.

 

 

Atrakcją dla najmłodszych dzieci były pojazdy TRX, skuter śnieżny oraz samochód do przewożenia osób zatrzymanych – „więźniarka”. W przygotowanych salach w obiekcie, w którym Śląski Oddział Straży Granicznej prowadzi szkolenia podstawowe i podoficerskie funkcjonariuszy Straży Granicznej, dzieci i młodzież mogły zapoznać się z metodami pracy techników kryminalistyki, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie jako osoba poszukiwana, mogły przy użyciu trenażera – elektronicznego urządzenia do nauki strzelania – sprawdzić umiejętności strzeleckie, mogły zapoznać się z historią ochrony granic w Sali Tradycji. Dzieci i młodzież pod okiem funkcjonariuszy mogły rozebrać na części uzbrojenie, przymierzyć kamizelki kuloodporne oraz taktyczne będące na wyposażeniu Straży Granicznej oraz nauczyć się kajdankowania.

 

 

Interesujący był również pokaz sprzętu techniki specjalnej i kontroli ruchu granicznego, jak i pokazy działania Straży Granicznej podczas zatrzymania osób niebezpiecznych oraz obezwładniania osób. Po pokazie funkcjonariusze udzielali wyjaśnień na temat stosowanych technik.

 

 

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej 22 maja w Szkole Podstawowej nr 10 w Raciborzu zaprezentowali pojazdy oraz pokaz psa specjalnego do wyszukiwania narkotyków w ramach działań profilaktycznych z zakresu ograniczania handlu narkotykami wśród młodzieży. Podobny pokaz w dniu 31 maja przeprowadzony został w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu

 

 

Zaś 31 maja funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili pokaz sprzętu adresowany do dzieci i młodzieży podczas Dni Otwartych w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Podobna impreza odbyła się również 31 maja w Raciborzu podczas Święta Dziękczynienia połączonego z obchodami Dnia Dziecka w Parafii Rzymskokatolickiej w Raciborzu.

 

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here