III Gminny Konkurs Matematyczny

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy odbył się III Gminny Konkurs Matematyczny Klas I-III połączony z Dniem Ziemi.

Do konkursu przystąpiło 21 uczniów klas I-III z czterech szkół : Rudnika, Grzegorzowic, Gamowa, Brzeźnicy. Eliminacje do konkursu odbywały się w macierzystych placówkach uczniów. Na konkurs przybyli reprezentanci klasowi (po dwóch) w trzech kategoriach: klasa I, klasa II, klasa III.

- reklama -

 

 

Uczniowie walczyli o tytuł „Mistrza Matematyki" kl. I, II, III.

 

 

Po umysłowym wysiłku przyszedł czas na relaks, który zapewniła nam grupa uczniów z Brzeźnicy pod opieką Pani Janiny Titarenkow i Joanny Maksymowicz odbyło się zabawne przedstawienie pt. „Nieszczęście w Stumilowym Lesie”, którego bohaterami były znane postacie Kubuś Puchatek i jego przyjaciele.

 

 

Gromadka zwierząt miała kłopoty – las został strasznie zaśmiecony przez ludzi i z tego powodu poszkodowane były zwierzątka, którym pomagał Kubuś. Całe przedstawienie zakończono wspólną segregacją śmieci i pięknymi piosenkami.

 

 

A oto nagrodzeni zwycięzcy konkursu „Mistrz Matematyki”:

 

Klasa I: I miejsce: Wilczek Roman ze szkoły w Rudniku, II miejsce: Bedrunka Dawid ze szkoły w Grzegorzowicach, III miejsce: Fitzon Adam ze szkoły w Brzeźnicy i Kałuża Dorota ze szkoły w Rudniku.

 

Klasa II: I miejsce: Pluta Sandra ze szkoły w Grzegorzowicach, II miejsce: Białdyga Katarzyna ze szkoły w Rudniku, III miejsce: Przybyła Natalia ze szkoły w Grzegorzowicach.

 

Klasa III: I miejsce: Romanowska Katarzyna ze szkoły w Grzegorzowicach, II miejsce: Nowak Jakub ze szkoły w Rudniku, III miejsce: Fiołka Mateusz ze szkoły w Rudniku.

 

Zwycięzców nagrodzono dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Pozostali uczestnicy otrzymali mniejsze nagrody rzeczowe. Oprócz nagród wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani soczkiem i wafelkiem .Sponsorem nagród był wójt gminy Rudnik Alojzy Pieruszka oraz dyrektor ZSP w Brzeźnicy Ewa Ryś.

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here