III Zlot Górnośląskiej Chorągwi Harcerzy

0

W dniach od 6 do 8 czerwca  w Szymocicach odbywał się zlot  zorganizowany przez Raciborski Związek Drużyn Harcerzy „Bastion”.

W piątek wieczorem sześć drużyn z czterech miast przybyło do Szymocic, aby uczestniczyć w kolejnym zlocie chorągwi. Pierwszego dnia drużyny rozbiły namioty i uczestniczyły w ognisku rozpoczynającym zlot, podczas którego gawędę wygłosił p.o. Komendanta Chorągwi phm. Bartłomiej Szepielak.

- reklama -

 

 

W sobotę rano odbył się apel, a po nim jedenaście patroli wyruszyło na grę terenową do Raciborza. Czekało na nich wiele punktów, na których musieli wykazać się umiejętnościami z różnych dziedzin. Popołudniem część osób udała się do Kuźni Raciborskiej, gdzie odbyły się rozgrywki ASG, natomiast pozostała część wróciła na miejsce zlotu, aby odbyć mecz piłki nożnej. Wieczorem odbyło się ognisko, na którym śląskie drużyny musiały zaprezentować scenki o sobie.

 

 

W niedzielę rano odbył się apel, na którym zostały ogłoszone wyniki punktacji zlotowej i tak:
– I miejsce zajęła 1 Raciborska Drużyna Harcerzy "Karacena" im. Jana III Sobieskiego,
– II miejsce zajęła 6 Bytomska Drużyna Harcerzy "Berserker",
– III miejsce zajęła IX Beskidzka Drużyna Harcerzy im. Szarych Szeregów.

 

 

Również podczas zlotu została przeprowadzona kategoryzacja, podczas której kategorię Drużyny Orlej otrzymała IX Beskidzka Drużyna Harcerzy im. Szarych Szeregów, która otrzymała przechodni proporzec.

 

 

W zlocie chorągwi uczestniczyło około 90 harcerzy, z sześciu drużyn z czterech środowisk.

 

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here