Impreza strażacka w Modzurowie

0

Z okazji 75 lecia powstania OSP Modzurów 8 czerwca  odbyły się w Modzurowie gminne zawody sportowo-pożarnicze.

Do zawodów zgłoszono 8 drużyn, w tym w grupie A (powyżej 16 lat) drużyny z OSP: Brzeźnica, Gamów, Modzurów, Rudnik, Sławików, Strzybnik, w grupie C (kobiety) 1 drużyna z OSP Rudnik, w grupie CTF (chłopcy od 12 – 16 lat) 1 drużyna: z OSP Gamów.

- reklama -

 

 

 

Strażacy rozpoczęli uroczystość mszą św. w kościele w Modzurowie, następnie przy dźwiękach orkiestry przemaszerowali na boisko, gdzie odbyły się zawody. Wśród obecnych na zawodach był Wójt Gminy Rudnik i przedstawiciele PSP Racibórz.

 

 

Strażacy dzielnie walczyli o zajęcie najlepszego miejsca dla swojej drużyny. Pierwszą konkurencją była sztafeta, a następnie ćwiczenia bojowe. Sędzią Głównym Zawodów był asp. Marek Ciuruś z Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu. Do pomocy miał kpt. Pawła Sowa również z PSP Racibórz oraz sędziów z poszczególnych OSP naszej gminy. Nad całością czuwał Zastępca Komendanta Powiatowego PSP Racibórz kpt. mgr inż. Jan Krolik. 

 

 

 

Poszczególne drużyny zajęły następujące miejsca:
Grupa A:
1. Rudnik – 117 pkt.
2. Gamów – 119 pkt.
3. Sławików – 125 pkt.
4. Brzeźnica – 142 pkt.
5. Modzurów – 143 pkt.
6. Strzybnik – 160 pkt. 
Grupa C uzyskała 208 pkt.
Grupa CTF uzyskała 767 pkt.

 

Pierwszy raz na tego typu zawody przyjechała sikawka konna z OSP Strzybnik.  Na zakończenie zawodów zasłużeni dla pożarnictwa strażacy otrzymali medale i odznaczenia. Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, a wszystkie drużyny dostały dyplomy.

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here