Dni Promocji Zdrowia

0

W czwartek, 12 czerwca,  będzie można wykonać badanie USG-kończyn dolnych.  Zaś w ostatnim dniu, 13 czerwca, dostępne będzie badanie CA125.

Dni Promocji Zdrowia zorganizowały raciborskie pielęgniarki zrzeszone w Polskim Towarzystwie Pielęgniarskim.Towarzystwo propaguje zdrowy styl życia, profilaktykę i wyrabianie nawyków bezpośrednio lub pośrednio związanych z ochroną zdrowia.

- reklama -

Byłam na wykładzie o krążeniu i zrobiłam sobie wszystkie badania, które oferowano. Cieszę się, bo były to bezpłatne badania – mówi zadowolona uczestniczka kursu o chorobach krążenia. Uczestniczę w wykładach, żeby mieć bezpłatne badania, bo to naprawdę opłaca się posiedzieć na wykładzie zamiast tracić czas w poczekalni – podsuwa druga słuchaczka. Skorzystałem z porady stowarzyszenia na rzecz niepełnosprawnych – odpowiada klient Dni Promocji Zdrowia.

 

Jeszcze dwa dni wykładów i bezpłatnych badań – do przejrzenia programu Dni Promocji Zdrowia – zachęca koordynatorka całej akcji Krystyna Klimaszewska.

 

W pierwszy dzień imprezy pacjenci skorzystali z możliwości wykonania badań EKG, w drugim dniu tłumy chętnych przystąpiły do testów alergicznych.

W czwartek 33 pierwszych uczestników wykładu dra Wojciecha Morawca "Żylaki kończyn dolnych" będzie mogło wykonać badanie USG-kończyn dolnych. W ostatnim dniu imprezy po wykładzie dra J. Hanslika "Rak jajnika" dostępne będzie badanie CA125.

Targi zdrowia potrwają dwa dni. Oprócz wykładów i badań z nimi powiązanymi można skorzystać z innych, np. spirometria, badanie w kierunku osteoporozy.

W spotkaniach z uczestnikami Dni wzięli udział: prezes Fundacji na Rzecz Szpitala Rejonowego Jan Kuliga, dyrektor Szpitala Ryszard Rudnik oraz pełnomocnik prezydenta Iwona Trzeciakowska. O Dniach Promocji Zdrowia pochlebnie wypowiada się starosta Adam Hajduk, który gratulował organizatorom przedsięwzięcia.

/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here