Festyn w 18

W dniu 31.05. 2008 roku odbył się w naszej szkole festyn z okazji Dnia Dziecka połączony z obchodami Dnia Patrona. Festyn rozpoczął się od przedstawienia teatralnego klasy szóstej na podstawie powieści I. Jurgielewiczowej „Ten obcy” przygotowanego przez D.Orzechowską. Podczas festynu zaprezentowano występy ” Nasza szkoła prezentuje” , w których uczniowie każdej z klas mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami wokalnymi czy aktorskimi. Pokaz wspaniałego tańca dali artyści z zespołu mażoretek „Źródło” pod opieką pani Aldony Krupy. Można było również podziwiać taniec brzucha wykonany przez zespół z Tarnowskich Gór. Zebrani licznie uczniowie i ich rodzice obejrzeli imponujące walki bractwa średniowiecznego oraz pokaz tresury psa Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci był przyjazd wozu strażackiego połączony z wodną kąpielą, a także grupy motocyklistów na wspaniałych maszynach. Dla wszystkich uczestników przygotowano kawiarenkę z wyrobami rodziców, która cieszyła się dużym powodzeniem.
Uczniowie przyprowadzili swoje pieski, kotki i króliczki, które wzięły udział w konkursie na najsympatyczniejsze zwierzę.

Dzieci mogły postrzelać z łuku, przejechać się bryczką lub koniem, a także wziąć udział w zabawach i grach sportowych oraz wygrać ciekawe nagrody w tzw. „zuzce”. Klasy trzecie przygotowały turniej rycerski z różnorodnymi konkurencjami sprawnościowymi, których nie powstydziła by się prawdziwa brać rycerska.

- reklama -

Jako Szkoła promująca zdrowie zaproponowaliśmy gościom naukę udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów i pomiar ciśnienia krwi.
Jak co roku dzięki rodzicom i sponsorom możliwe było zorganizowanie loterii fantowej, w której nagrodę główną w postaci kuchenki mikrofalowej ufundowała Agencja Ubezpieczeniowa ” Broker”. Całą imprezę poprowadzili pan Jakub Jędrzejak i pan Tomasz Hetman.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here