
IV Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym wygrali ratownicy z Raciborza.
IV Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym, jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Ogólnopolskich rozpoczęły się 13 czerwca w Bytomiu. Do rywalizacji drużyny przystąpiły 14 czerwca. Zawody zakończyły się następnego dnia.

Walcząc o zwycięstwo, ratownicy musieli wykonać sześć symulowanych akcji.

Drugie miejsce zajęli ratownicy z Krakowa,natomiast trzecie ratownicy z Warszawy i Szkoła Aspirantów Straży Pożarnej w Krakowie.
W zawodach uczestniczyły 24 drużyny z całej Polski.
W ubiegłym roku zwyciężył zespół SP ZOZ SPR z Częstochowy.
Mistrzostwa Ogólnopolskie w Ratownictwie Medycznym odbędą się w tym roku w Białymstoku.
/KJ/





![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)






![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki pożegnali karnawał kolorowym balem [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/mali-odkrywcy.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)






