Ochrona Środowiska w Ruchu – młodzież ZSM wyruszy do Walii

0

27 lipca w Hrabstwie Wrexham w Walii rozpocznie się międzynarodowe trójstronne spotkanie młodzieży, która uczestniczyć będzie w projekcie pt. "Ochrona Środowiska w Ruchu".

Materiał opublikowany na zlecenie starostwa.

- reklama -

 

Ośmioosobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu wraz z opiekunami spotka się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec oraz Walii. Projekt angażujący blisko 30 młodych ludzi jest współfinansowany ze środków Narodowej Agencji Programu "Młodzież w działaniu" i potrwa do 3. sierpnia.

 

Celem projektu "Ochrona Środowiska w Ruchu" jest dostarczenie teoretycznej i praktycznej wiedzy w zakresie ochrony środowiska poprzez aktywny udział w specjalnie dobranych mini-projektach. Ponadto uczestnicy odwiedzą różne walijskie miejsca związane z ochroną środowiska (m.in. nadleśnictwa, hodowle zwierząt, akwedukt) tak, aby mogli zrozumieć jakie szerokie spektrum zadań obejmuje ta dziedzina oraz co oni sami mogą w tym zakresie zrobić. Projekt zapewnia sprzyjające warunki dla młodych ludzi, z różnych kultur, którzy ucząc się od siebie nawzajem mają szansę na przezwyciężenie stereotypów i barier kulturowych oraz dostrzeżenie korzyści ze Wspólnej Europy.

 

Cele projektu:
– poznanie innych kultur,
– poznanie nowych umiejętności ochrony środowiska naturalnego i pracy w zespole,
– pokazanie zdolności do planowania, przygotowania i zaprezentowania krótkiej prezentacji,
– wymiana doświadczeń w zakresie ochrony środowiska w poszczególnych krajach,
– zwiększenie zrozumienia roli ochrony środowiska i dziedzictwa naturalnego,
– wspólna praca i zabawa.

 

Tegoroczny projekt jest kontynuacją trójstronnych spotkań młodzieży z partnerskich Powiatów Raciborskiego, Märkischer oraz Wrexham, które odbywają się cyklicznie  począwszy od roku 2005. I tak:

 

2005 r. – "Impresje Wielkanocno-Wiosenne w Polsce, Niemczech i Walii";
2006 r. – "Węgiel, stal, żelazo. Od uprzemysłowienia do globalizacji. Rozwój gospodarczy i przemysłowy na Śląsku, w Północnej Walii i w północnej Nadrenii Westfalii";
2007 r. – "Węgiel, Słońce, Wiatr i Woda – zmiany klimatyczne wymagające działania".

 

/Starostwo Powiatowe/

 

Redakcja zastrzega sobie możliwość moderowania komentarzy pod tym artykułem. Komentarze o obraźliwej /i/lub niemerytorycznej treści będą usuwane.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here