Orlik „wyląduje” w Raciborzu

0

W ramach programu Orlik 2012 zostaną wybudowane w Raciborzu dwa  boiska – jedno do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią oraz drugie boisko wielofunkcyjne.

W ramach raciborskiego kompleksu Moje boisko – Orlik 2012 zostaną  wybudowane na terenie placu szkolnego przy Szkole Podstawowej numer 15, przy ul. Słowackiego dwa boiska: boisko do piłki nożnej – nawierzchnia syntetyczna trawiasta oraz boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki – nawierzchnia syntetyczna oraz ich zaplecza sanitaryjno-socjalne wraz z szatniami.

- reklama -

 

 

Obiekt ma być gotowy 15 grudnia bieżącego roku. Ma kosztować około 1,5 mln zł. Każda ze stron programu rządowo-samorządowego Orlik 2012: rząd – 330 tysięcy zł, samorząd wojewódzki – 330 tysięcy złoty oraz gmina – pozostałą część, partycypują finansowo przy budowie obiektu. Dodatkowo strona rządowa przygotowała założenia  projektowo-logistyczne.

 

Rządowy projekt zakłada, że kompleks Orlik ma kosztować około miliona złotych. Gminy mają do dyspozycji typowy projekt architektoniczny oraz szczegółowy harmonogram realizacji prac budowlanych. Wybudowany obiekt będzie własnością gminy.  Korzystać będzie można z niego za darmo.

 

Program Moje Boisko – Orlik 2012 przedstawiony przez Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Donalda Tuska podczas expose 23 listopada 2007 roku, a przygotowany przez Ministra Sportu i Turystki Mirosława Drzewieckiego zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów, boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju.

 

Program Moje Boisko – Orlik 2012 realizowany jest głównie – jak podkreśla Ministerstwo Sportu i Turystyki – z myślą o dzieciach i młodzieży, aby mogły cieszyć się z uprawiania sportu w bezpiecznych warunkach na nowoczesnych obiektach. Skierowany jest do wszystkich polskich gmin. W ramach programu już w tym roku powstają pierwsze Orliki.

 

Każdego roku ma być ogłaszany nowy nabór wniosków o udział w Programie. Powstałe w ramach programu obiekty sportowe staną się miejscem, gdzie młodzi ludzie będą mogli aktywnie spędzać wolny czas oraz dbać o harmonijny i zrównoważony rozwój fizyczny, pod okiem opiekuna – trenera – czytamy w celach projektu Orlik 2012.

 

Rząd w 2008 roku zabezpieczył w Budżecie Państwa kwotę 200 mln zł  na realizacje programu, co po doliczeniu środków finansowych przekazanych z Urzędów Marszałkowskich oraz jednostek samorządu terytorialnego daje łączna kwotę 600 mln zł dodatkowej inwestycji na infrastrukturę sportową – podkreśla Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here