Od lipca raciborscy policjanci używają przenośnych terminali

0

W ramach programu modernizacji policji raciborscy policjanci są  systematycznie doposażani w sprzęt i urządzenia niezbędne do wykonywania zadań służbowych.

Nowością w KPP w Raciborzu są mobilne terminale przenośne, w które od 3 lipca wyposażeni zostali policjanci pełniący służbę w patrolach pieszych. Urządzenia te, to nic innego jak przenośne komputery pozwalające na bezpośrednią łączność z policyjnymi bazami danych i  korzystanie z nich podczas pełnienia służby na terenie podlegająym komendzie powiatowej. Przede wszystkim jednak pozwalają one na  usprawnienie pracy patrolu.

- reklama -

 

 

 

Osoby zatrzymywane lub legitymowane przez patrol policyjny można bezpośrednio sprawdzić za pomocą terminalu, co w praktyce oznacza czy legitymowana osoba podaje prawdziwe dane personalne, miejsce zamieszkania oraz to czy nie jest poszukiwana.

 

Terminal pozwala również na  dotarcie do danych dotyczących pojazdów. Policjant może w każdej chwili sprawdzić podczas kontroli czy pojazd należy do kierowcy lub do innej osoby. Ważną informacją jest też stwierdzenie, czy samochód nie figuruje jako kradziony. Oczywiście policjant  będzie mógł sprawdzić także dane dotyczące prawa jazdy kierowcy, dowodu rejestracyjnego oraz  innych dokumentów pojazdu i osoby.

 

Wprowadzenie mobilnych  przenośnych terminali do wyposażenia policji radykalnie skróci czas prowadzonych kontroli. Odciąży również dyżurnego, który dotychczas przekazywał  wszystkie dane na żądanie poszczególnych patroli.

 

W te same urządzenia wyposażone są także  radiowozy raciborskiej policji – informuje asp.szt. Mirosław Wolszczak – równocześnie  trwa systematyczne  doszkalanie naszych policjantów, którzy wykorzystywać będą te urządzenia podczas swojej służby.

 

/wgg/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here