Trening strzelecki Patrycji Wiśniewskiej

  0

  W kolejnym meczu sparingowym RTP "Unia" Racibórz bez trudu pokonała II ligową drużynę FC Katowice 7:0 prowadząc do przerwy 5:0. Cztery gole w pierwszej połowie spotkania zdobyła Patrycja Wiśniewska, a piątego dołożyła Agnieszka Karcz. 

  - reklama -

  W drugiej połowie spotkania po strzale Anny Sznyrowskiej piłka odbiła się jeszcze od zawodniczki drużyny przeciwnej i wpadła do bramki, a w końcówce meczu strzałem głową wynik ustaliła Paulina Rytwińska zdobywając siódmą bramkę.

   

   

  Trener Remigiusz Trawiński w pierwszej połowie desygnował do gry następujące zawodniczki: w bramce Dorota Wilk, w polu Agnieszka Karcz, Paulina Rytwińska, Renata Luberda, Agnieszka Winczo, Kinga Bandych, Daria Kasperska, Patrycja Rżany, Natalia Surma, Anna Sznyrowska, Patrycja Wiśniewska.

  W drugiej połowie w bramce zagrała Daria Antończyk, w obronie w miejsce Agnieszki Karcz pojawiła się Kamila Darda, w drugiej linii zagrały: Agnieszka Różkowska, Paulina Kawalec, Katarzyna Krupa, Hanna Konsek i Agnieszka Winczo, w ataku bez zmian Anna Sznyrowska i Patrycja Wiśniewska.

   

  Po meczu trener Remigiusz Trawiński stwierdził …przeciwniczkami naszych piłkarek był zespół FC Katowice, który wygrał rywalizację w II lidze śląskiej. Drużyna z Katowic przegrała potem baraż o I ligę, ale z uwagi na rezygnację zespołu z Kielc w nowym sezonie zagra jednak w I lidze, tak więc jest to zespół z niższej półki, a zatem mecz wykorzystaliśmy między innymi do wprowadzenia elementów gry szkolnej "na dwa kontakty"…

  … zgodnie z oczekiwaniami w dzisiejszym meczu moje zawodniczki od początku przejęły całkowitą kontrolę nad przebiegiem gry na boisku… Nietety pomimo tego, że dobrze radziły sobie z rozgrywaniem piłki martwi mnie nieskuteczność pod bramką przeciwnika…

   

  W całym spotkaniu zawodniczki raciborskiej "Unii" nie wykorzystały jeszcze kilku "stuprocentowych" sytuacji oraz rzutu karnego egzekwowanego przez Agnieszkę Winczo. Przez większą część meczu w Rudach padał rzęsisty deszcz, temperatura powietrza gwałtownie spadła. Takie warunki atmosferyczne i cofnięcie się całego zespołu FC Katowice na własną połowę boiska nie ułatwiały zadania zawodniczkom "Unii", która pomimo tego kilkakrotnie zagroziły bramce gości, wykorzystując dwie spośród stworzonych sytuacji. Mecz pokazał również, że raciborski zespół musi jeszcze popracować nad wykorzystaniem stałych fragmentów gry, zwracając szczególną uwagę na wznowienie gry wyrzutem z autu oraz różne warianty wykonania rzutów rożnych.

  Na zakończenie zgrupowania w sobotę o godz. 11.00 w Rudach piłkarki RTP "Unia" podejmować będą ISD "Gol" Częstochowa.

   

  Cieszy stopniowy powrót do pełnej dyspozycji Pauliny Kawalec jednej z kluczowych zawodniczek linii środkowej raciborskiego zespołu. Coraz lepiej prezentuje się Hanna Konsek, ze względu na drobny uraz w meczu nie wystąpiła Marta Stobba. Na zgrupowaniu z zespołem jest również Marta Sęga przechodząca rehabilitację po operacji kolana.

   

   

  W drużynie FC Katowice w tym meczu zagrała Anna Kowal i być może ta zawodniczka do pełni swojej dyspozycji będzie wracać w tym sezonie reprezentując barwy klubu z Katowic.

   

  /Piela/     
   

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here