Wysoka wygrana z „Golem” Częstochowa

W kolejnym meczu kontrolnym rozegranym w sobotę 26 lipca RTP "Unia" Racibórz pokonała ISD Gol Częstochowa 4:0, strzelając po dwie bramki w każdej połowie.

W sobotnim meczu gole dla "Unii" zdobyły: w 13' Agnieszka Winczo, w 16' Anna Sznyrowska, w 46' Marta Stobba i w 80' Agnieszka Karcz.

Drużyna RTP "Unia" Racibórz rozpoczęła mecz w następującym ustawieniu: w bramce Daria Antończyk, w obronie Agnieszka Karcz, Paulina Rytwińska, Paulina Kawalec, w linii środkowej Marta Stobba, Daria Kasperska (od 35' Kinga Bandych), Katarzyna Krupa, Hanna Konsek, Agnieszka Winczo, w ataku Patrycja Wiśniewska i Anna Sznyrowska.
    W drugiej połowie w bramce zagrała Dorota Wilk, w obronie Agnieszka Karcz, Paulina Rytwińska, Małgorzata Polnik, w linii środkowej Agnieszka Winczo, Paulina Kawalec (od 60' Renata Luberda), Kinga Bandych, Patrycja Rżany, Natalia Surma (od 60' Roksana Dziadek), w ataku Anna Sznyrowska i Marta Stobba.

Z relacji Remigiusza Trawińskiego wynika, że to raciborska drużyna była zdecydowanie lepsza w całym spotkaniu. Przebudowywany zespół "Gola" Częstochowa nie był w stanie poważnie zagrozić brance "Unii", gdy tymczasem pozyskana z Częstochowy Agnieszka Winczo dobrym strzałem z ok. 18 metrów już w 13 minucie otworzyła wynik tego meczu. Niestety trenera nadal martwi rażący brak skuteczności raciborskiego zespołu. Należy pamiętać o stosunkowo dużych obciążeniach treningowych, którym poddane są dziewczęta w czasie trwającego aktualnie zgrupowania, jednakże pomimo czterech zdobytych bramek zespół mający aspiracje walki o mistrzostwo Polski w kolejnym sezonie nie może sobie pozwolić na marnowanie seryjnie sytuacji bramkowych.

Drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył "firmowy" atak "Unii". Anna Sznyrowska sfinalizowała akcję zespołu po podaniu od Agnieszki Wiśniewskiej.

Bardzo dobrze dla "Unii" rozpoczęła się druga połowa spotkania. Chwilę po wznowieniu gry trzeciego gola dla raciborskiego zespołu zdobyła Marta Stobba (w poprzednim sezonie reprezentantka ISD Gol Częstochowa) po zagraniu Pauliny Kawalec. Końcowy wynik spotkania ustaliła w 80 minucie spotkania Agnieszka Karcz, która celnnie strąciła piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożego i biorąc pod uwagę delikatne problemy z wykorzystywaniem przez "Unię" stałych fragmentów gry z poprzednich spotkań to jest dobra wiadomość.

Kolejne dwa mecze kontrolne raciborska "Unia" rozegra w przyszłym tygodniu na stadionie przy ulicy Srebrnej w Raciborzu. Najpierw w środę przeciwnikiem naszej drużyny będzie KKPK "Medyk" Konin (początek spotkania o godz. 12.00), później w piątek o godz. 17.00 raciborską drużynę czeka gra kontrolna z "Unią" Opole.