Wszystkie dzieci nasze są

0

25 lipca na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Wodnik" w Kuźni Raciborskiej odbyło się spotkanie kończące Nieobozową Akcję Letnią, trwającą od 14 lipca.

Opiekunką, a zarazem koordynatorem akcji, która w tej formie odbyła się już po raz ósmy była Romana Serafin – prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Wychowawcami-opiekunami dzieci uczęszczających na zajęcia – oprócz R. Serafin – były: Barbara Gromotka, Aneta Szczepanik-Paradowska oraz Anna Kijek.

- reklama -

 

Zajęcia odbywały się pięć razy w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14. Miejscem zbiórki był zawsze plac przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. W akcji wzięło udział w sumie 56 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

 

Przez dwa tygodnie najmłodsi korzystali z bardzo urozmaiconego programu zajęć. Nie zabrakło więc konkursów plastycznych ("Jak chciałbym spędzić Nieobozową Akcję Letnią 2008", "Moje hobby", "Bukiet warzyw i owoców, czyli jak zdrowo się odżywiać"), sprawnościowych czy wokalnych. Największe emocje wzbudził konkurs na Miss i Mistera "NAL 2008", który rozstrzygnięto w przeddzień zakończenia akcji. Tytuł Miss przypadł Justynie Mikundzie, Misterem natomiast został Dawid Górecki.

 

Dużo czasu podopieczni spędzili na nowoczesnym boisku sportowym przy Szkole Podstawowej, rozgrywając mecze piłki nożnej oraz w wymienionym już ośrodku "Wodnik", gdzie pobierały lekcje pływania pod bacznym okiem dwóch ratowników. Natomiast, gdy aura nie była zbyt sprzyjająca, zajęcia odbywały się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Przez cały czas trwania "NAL" dzieci miały zapewnione wyżywienie, w tym ciepły posiłek, który spożywały w jednej z kuźniańskich restauracji.

 

Na zakończenie Nieobozowej Akcji Letniej każde dziecko zostało obdarowane słodkim upominkiem w postaci paczuszek ze słodyczami, natomiast najaktywniejsi uczestnicy otrzymali piórniki z pełnym wyposażeniem.

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here