46 medali na igrzyskach w Rendsburgu

0

Z 46 medalami oraz drugim miejscem w klasyfikacji ogólnej powróciła do Raciborza ponad 60-osobowa grupa artystów i sportowców powiatu raciborskiego, która w dniach 28.07.-01.08. uczestniczyła w VII Międzynarodowych Igrzyskach Młodzieżowych i Dniach Kultury Rendsburga 2008. W tegorocznych Igrzyskach Powiat Raciborski reprezentowali: w dziedzinie sportu – lekkoatleci, pływacy (obie ekipy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu) i piłkarze (KP Unia OSiR-Racibórz oraz Start Pietrowice Wielkie), w dziedzinie muzyki – młodzież działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu oraz Gminnym Zespole Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Tworkowie (gmina Krzyżanowice).

Reprezentacja sportowa zdobyła w sumie 46 medali: 27 złotych, 15 srebrnych oraz 4 brązowe. Wynik ten zapewnił polskiej ekipie 2 miejsce w klasyfikacji łącznej. Pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja gospodarzy a trzecie Holandii. Szczęście nie opuściło naszej drużyny do końca; polski przewoźnik nie był w stanie podstawić pojazdu na umówiony czas i w drogę powrotną grupa wyruszyła udostępnionym przez niemiecką firmę Sievers Reisen autokarem.

- reklama -

Zmagania sportowe oraz występy artystyczne oglądała także oficjalna delegacja Powiatu Raciborskiego na czele ze Starostą Raciborskim Adamem Hajdukiem, która uczestniczyła w otwarciu Igrzysk.

Głównym celem Międzynarodowych Igrzysk Młodzieżowych jest zaprezentowanie dorobku kulturalnego i sportowego partnerów. Przez cały tydzień trwania imprezy kultura i sport są w centrum zainteresowania wszystkich. Młodzi ludzie uczestniczą w różnego rodzaju konkurencjach sportowych oraz wymieniają się swoimi doświadczeniami prezentując swój dorobek w dziedzinie muzyki i tańca.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here