VII Międzynarodowe Igrzyska Młodzieżowe i Dni Rendsburga 2008 zakończone

0

Z udziałem reprezentacji powiatu raciborskiego w Rendsburgu odbyła się europejska impreza Internationale Jugenspiele und Kulturtage.

- reklama -

 

 

Zespoły "Miraż" i "Krzyk", a także pływacy, lekkoatleci i piłkarze nożni godnie zaprezentowali się w europejskim gronie.

 

 

Głównym celem Międzynarodowych Igrzysk Młodzieżowych jest zaprezentowanie dorobku kulturalnego i sportowego partnerów. Przez cały tydzień trwania imprezy kultura i sport są w centrum zainteresowania wszystkich. Młodzi ludzie uczestniczą w różnego rodzaju konkurencjach sportowych oraz wymieniają się swoimi doświadczeniami prezentując swój dorobek w dziedzinie muzyki i tańca.

 

26 medali zdobyli pływacy dalsze 20 dołożyli lekkoatleci, a turniej piłki nożnej ze złotym medalem, na pierwszym miejscu zakończyli piłkarze.

 

Na uroczystości otwarcia nie zabrakło oficjalnej delegacji władz powiatu, której "szefował" starosta raciborski Adam Hajduk.

 

Niemiecka firma Sievers Reisen szczęśliwie odwiozła młodzież do Raciborza wyręczając polskiego przewoźnika, który nie był w stanie we właściwym czasie podstawić swojego autobusu.

 

/kibic/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here