Ulewa zablokowała Cegielnianą

0

W sobotę 2 sierpnia po południu, padający ponad godzinę ulewny deszcz spowodował na odcinku ok. 400 m całkowite zablokowanie ulicy Cegielnianej.

Spływająca woda z pól uprawnych naniosła na chodniki i jezdnię sporo ziemi, która zamieniła się w grubą warstwę błota. W wielu miejscach przepływała przez podwórka na drugiej stronie jezdni.

- reklama -

 

Powiadomiony o tej tragedii prezydent zareagował natychmiast. Zamknięto wjazd na ulicę, a trzy  jednostki OSP z Miedoni, Sudoła i Markowic oraz pracownicy PK przez kilka godzin czyścili ulicę. Mieszkańcy chwalą tym razem Urząd Miasta za sprawnie przeprowadzoną akcję czyszczenia drogi,  którą kierował Stanisław Mrugała, kierownik Miejskiego Centrum Reagowania i Ochrony Ludności.

 

 

 

zdjęcie: Joachim Iskra

Zalanie błotem ul. Cegielnianej w tym roku wydarzyło się już po raz trzeci. Przed dwoma laty zakończony został remont tej drogi miejskiej. Przedtem, pomimo konsultacji projektanta z mieszkańcami, nie wykonano żadnych zabezpieczeń w tym zakresie. Nie zwiększono też ilości kratek odpływowych kanalizacji deszczowej.

 

Dzisiaj podejmuje się różne próby rozmów z mieszkańcami celem rozwiązania problemu. Ale, jak się wydaje, wszelkie proponowane sposoby to tylko półśrodki. Woda zawsze spływa i spływać będzie w dół aż znajdzie sobie ujście. Strach pomyśleć, co by się wydarzyło gdyby z powodu ronda- nerki zamknięta była ulica Kozielska, a cały objazd skierowany na ulicę Cegielnianą, która nie tylko jest uważana za drogę lokalną, ale także strategiczną w kierunku Opola i odwrotnie.

 

Krystian Niewrzoł

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here