Tym razem zbyt słabe na „Mistrza”

W rozegranym 9 sierpnia towarzyskim spotkaniu AZS Wrocław pokonał drużynę RTP "Unia" Racibórz 1:0. Wynik został ustalony do przerwy, a gola dla wrocławianek zdobyła Sofia Gonzales w 41 minucie spotkania.

W sobotnim spotkaniu trener Remigiusz Trawiński miał do dyspozycji tylko 13 zawodniczek. Drużyna RTP "Unia" Racibórz zagrała w następującym składzie : Dorota Wilk, Paulina Kawalec, Paulina Rytwińska, Hania Konsek, Patrycja Rżany (od 50 min. Agnieszka Różkowska), Agnieszka Winczo, Katarzyna Krupa, Marta Stobba, Natalia Surma (od 60 min. Renata Luberda), Patrycja Wiśniewska i Anna Sznyrowska.

Osłabiona brakiem Darii Antończyk, Darii Kasperskiej, Kingi Bandych, Agnieszki Karcz, Agaty Mańczyńskiej i dwóch juniorek Małgorzaty Polnik i Roxany Dziadek raciborska drużyna nie była w stanie strzelić gola mistrzyniom Polski, chociaż w ostatnich piętnastu minutach meczu zdecydowanie przeważała.

Z relacji trenera Remigiusza Trawińskiego wynika, że …wrocławska drużyna zagrała w swoim optymalnym zestawieniu, nie grały tylko młode zawodniczki pozyskane z "Medyka" Konin, które nie zostały jeszcze potwierdzone do gry w drużynie AZS-u. Mecz był w miarę wyrównany chociaż w pierwszej połowie przewagę optyczną miały wrocławianki…

Jak się później okazało bramka "na wagę" zwycięstwa padła w 41 minucie, po indywidualnej akcji grającej w linii pomocy wrocławskiej drużyny Sofii Gonzales, która zdecydowanie weszła pomiędzy Katarzynę Krupę i Paulinę Kawalec i strzałem z 18 metrów pewnie umieściła piłkę w siatce bramki Doroty Wilk.

…w drugiej połowie gra się wyrównała, a ostatnie 15 minut należało do "Unii". Mimo przewagi w końcówce moim zawodniczkom brakowało skutecznego wykończenia akcji. Ogólnie ten ostatni sprawdzian wypadł dobrze, jestem zadowolony z postawy całego zespołu i z optymizmem czekam na pierwszy mecz Ekstraligi…

W tym sezonie RTP "Unia" Racibórz walkę o tytuł Mistrza Polski rozpocznie w sobotę 16 sierpnia meczem wyjazdowym z KKPK "Medyk" Konin. Dodatkowa dobra wiadomość dla sympatyków kobiecej piłki nożnej jest taka, że październikowy mecz AZS Wrocław – RTP "Unia" będą mogli obejrzeć na kanale Polsat Sport. Ponadto telewizja regionalna "Silesia" dostępna z platformy cyfrowej Polsatu, w Cyfrze + i N-telewizji będzie przeprowadzać 30 minutowe relacje ze wszystkich spotkań raciborzanek rozgrywanych w Raciborzu. Wszystkie relacje będą na antenie w dniach rozgrywania spotkań.