Bezprawnie przekroczyła granicę – zostanie zawrócona do Czech

Funkcjonariusze z mobilnego patrolu Straży Granicznej ujawnili i zatrzymali obywatelkę Ukrainy, która na terytorium Polski przebywała nielegalnie.

Do zdarzenia doszło na trasie drogowej nr 1 w rejonie Cieszyna i było efektem czynności kontrolnych prowadzonych przez Straż Graniczną w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na międzynarodowych szlakach komunikacyjnych i przeciwdziałania nielegalnej migracji.

- reklama -

 

Jednym z wytypowanych do kontroli pojazdów był czeski autobus rejsowy realizujący połączenia międzynarodowe na trasie Karlove Vary – Kijów. Podczas sprawdzania dokumentów podróżujących autobusem osób, funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili, że 44-letnia obywatelka Ukrainy nie posiada dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polski. Cudzoziemka jechała z Czech przez Polskę na Ukrainę. Nie posiadała jednak polskiej wizy uprawniającej do legalnego przekroczenia granicy i przejazdu przez terytorium Polski. W Czechach przebywała legalnie, na podstawie czeskiej wizy, ale czesko-polską granicę przekroczyła już nielegalnie.

 

Za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym w wysokości 300 zł. W związku z naruszeniem przepisów ustawy o cudzoziemcach została wszczęta wobec niej procedura wydalenia z terytorium Polski. Po otrzymaniu decyzji Wojewody Śląskiego o wydaleniu, obywatelka Ukrainy zostanie przekazana służbom czeskim.

 

oprac. /ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here