Kamil Błoński Mistrzem Polski w zapasach plażowych

0

Tradycyjnie w trakcie Memoriału rozgrywane są Mistrzostwa Polski w zapasach plażowych. W tym roku w kategorii lekkiej wygrał Piotr Żurawik ( MKZ Unia) pokonując w finale Sebastiana Jezierzańskiego (Dąb Brzeźnica).

- reklama -

Finał kategorii ciężkiej wygrał Kamil Błoński (MKZ Unia) pokonując Dawida Solicha (Dąb Brzeźnica).

 

Pomimo, że jest to oficjalna impreza Polskiego Związku Zapaśniczego nie przyciąga tylu zawodników jak można by się spodziewać, niemniej jednak najlepsi zdobywają klasę mistrzowską krajową. W kategorii ciężkiej wystartowało 13 zawodników. Do przyszłego mistrza szczęście uśmiechnęło się już na początku dając wolny los. Później Kamil Błoński pokonał kolejno: Wacława Sioraka, Wojciecha Zieziulewicza i Dawida Solicha. Nieźle radził sobie również Mateusz Wolny, który pokonał Piotra Felińskiego i Jacka Bileńskiego, musiał jednak uznać wyższość "doświadczonego" Dawida Solicha, który wcześniej pokonał Aleksandra Sioraka i Jarka Główkę. 

 

W kategorii lekkiej Piotr Żurawik wygrał kolejno z Antonim Jabłońskim, Dawidem Erseticem i Sebastianem Jezierzańskim, który wcześniej pokonał dwóch Mateuszy –  Kasprzaka i Wanke. W tej kategorii rywalizowało 11 zawodników.

 

 

Na koniec odbyła się walka pomiędzy mistrzem wagi lekkiej i ciężkiej. Jak można się było spodziewać Kamil Błoński poradził sobie z Piotrem Żurawikiem i został trzecim w historii tej dyscypliny Mistrzem Polski.

 

/kibic/    

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here