Zbyt silny wiatr pokrzyżował plany

IX Międzynarodowe Zawody Modeli Latających w kat. F1E o Puchar Starosty Raciborskiego zaliczane do punktacji Pucharu Świata FAI "awaryjnie" rozegrano w Michałowicach.

- reklama -

Ulubiona przez modelarzy górka w Pogrzebieniu skierowana stokiem w kieruku południowym w niedzielę 24 sierpnia ze względu na niekorzystny kierunek wiatru nie mogła być terenem walki o pucharowe punkty. Ostatecznie ze względu na trudne warunki w zawodach wystartowało 33 zawodników z 5 krajów. Tradycyjnie przyjechali Austriacy, Czesi, Słowacy a także Węgrzy. Polacy wystawili 18 zawodników. 

 

Ostatecznie w kategorii "open" najlepszym okazał się Austriak Norbert Heiss, który po dogrywce wyprzedził Polaka Piotra Tenderę. Na trzecim miejscu uplasował się kolejny z Austriaków Armin Mang.

W klasyfikacji juniorów wygrał Armin Mang wyprzedzając utalentowaną raciborzankę Katarzynę Szymańską. Na trzecim miejscu uplasował się Słowak Jakub Drmla.

W klasyfikacji teamów w ramach "Ligi Miast i Gmin Europejskich" rozgrywanej pod patronatem Wójtów gminy Kornowac i Lubomia: Józefa Stukatora i Czesława Burka; pierwsze i trzecie miejsce wywalczyli Austiacy rozdzieleni przez team Gliwice w składzie Stanisław Kubit i Roman Sowa.

 

Jednocześnie rozegrano VIII Ogólnopolskie Zawody Modeli Latających zaliczane do punktacji Pucharu Polski pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. W tych zawodach w kategorii seniorów najlepszy był Piotr Tandera uzyskując wynik maksymalny 5000 pkt na drugim miejscu uplasował się Zbigniew Benisz z Rybnika (4872 pkt.), a na trzecim Stanisław Kubit z Gliwic (4805 pkt.) Tym razem raciborzanin Piotr Szymański zajął 9 miejsce tracąc szansę na medal w trzeciej kolejce lotów.

 

Zdecydowanie lepiej w kategorii juniorów poradziła sobie Katarzyna Szymańska. Córka Piotra wygrała zawody zdobywając pierwsze miejsce z wynikiem 4611 pkt. Kasia wyprzedziła Igora Suchanka o 284 pkt.i trzeciego w zawodach Pawła Duraja o 291 pkt. 

       
/Piela/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here