Racibórz bierze udział w projekcie Miasto w ruchu

0

Miasto Racibórz zgłosiło swój udział w projekcie "Miasto w ruchu" realizowanym przez Instytut Spraw Obywatelskich we współpracy z Ministerstwem Środowiska.

Projekt ma na celu dostarczenie inspiracji i wiedzy przydatnej w działaniach na rzecz zrównoważonego transportu miejskiego oraz pomysłów na organizację tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu, obchodzonych w dniach 16-22 września br. pod hasłem: "Czyste powietrze dla wszystkich".

- reklama -

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Wszystkie materiały są finansowane przez sponsora. Osoby przyjeżdżające na konferencje mają zapewnione wyżywienie. Podczas konferencji w listopadzie nocleg będzie przysługiwał osobom z miast oddalonych powyżej 100 km od Warszawy. Jedynym kosztem ponoszonym przez miasta są koszty podróży na konferencje w Warszawie.

Serwis WWW.miastowruchu.pl prezentuje aktualności, dobre praktyki i opinie dotyczące zrównoważonego transportu. Podpowiada, co zrobić, aby obniżać emisję spalin, a jednocześnie poprawiać mobilność w miastach. Prezentuje poglądy i działania aktywistów z World Carfree Network i ekspertów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Publicznego (UITP).

 

oprac./ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here