Odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Programowej

2

20 czerwca na sesji Rady Powiatu została powołana Rada Programowa utworzenia Centrum Dziedzictwa Kulturowego Bramy Morawskiej na Zamku Piastowskim w Raciborzu. 28 sierpnia odbyło się pierwsze spotkanie Rady.

Dzisiejsze posiedzenie miało na celu ustalenie jak często będą odbywać się posiedzenia Rady, a także ustalenie planu działań. Głównym zadaniem Rady będzie czuwanie nad koncepcją rekonstrukcji zamku po zakończeniach remontu.

- reklama -

 

Starosta Adam Hajduk: Rada będzie monitorować prace na zamku

 

– Chodzi nam o wspieranie prac na raciborskim zamku. Chcemy je monitorować i kontrolować. To bardzo ważne dla postępu prac – tłumaczy Adam Hajduk.

 

W skład Rady Programowej wchodzą: Mirosław Lenk (prezydent Raciborza), Adam Hajduk (starosta raciborski), Norbert Mika (przewodniczący Rady Powiatu), Piotr Olender (przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji), Michał Szepelawy (dyrektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej), Gabriela Lenartowicz (prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach), Barbara Klaimon (śląski konserwator zabytków) oraz Łucja Ginko (dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego).

 

/ab/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Panie Hajduk, najpierw prace remontowe na zamku należy rozpocząć a potem zastanawiać się jak je monitorować i kontrolować. Jednak jak widzę, pod pana rządami, wszystko się robi od d..y strony.

  2. Ja w związku z tym mam nadzieje że szanowna rada w pierwszej kolejności zajmie się sprawieniem żeby rekonstrukcja w ogóle się rozpoczęła bo jak na razie to się dużo o tym mówi a nic nie robi (to takie brzydkie przyzwyczajenie) a może szanowni członkowie rady dali by dobry przykład i w czynie społecznym z łopatami zabrali by się za robotę?. I oczywiście jestem święcie przekonany że skoro na zamku nic się nie dzieje i rada zapewnie nie ma o czym radzić to żadna z osób w radzie złamanego grosza za to radzenie nie weźmie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here