Koszenie trawy na wałach rozpocznie się 15 września

Radny Ryszard Wolny, na ostatniej sesji, apelował o skoszenie trawy na wałach przeciwpowodziowych na Ostrogu, której wysokość sięga już półtorej metra.

Koszenie trawy na wałach przeciwpowodziowych odbywa się w Raciborzu raz w roku. – Środki, które otrzymujemy ze Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych pozwalają nam na koszenie trawy raz w roku. Jest to kwota w wyskości 200 tys. zł, za którą musimy przeprowadzić konserwację wałów przeciwpowodziowych na terenie powiatu wodzisławskiego oraz raciborskiego – wyjaśnia Gerard Solich, kierownik Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. Biuro Terenowe Racibórz.

- reklama -

 

Przetargi na wykonanie modernizacji wałów przeciwpowodziowych zostały juz rozstrzygnięte. – Czekamy aż zakończy się okres kadencji. Myślę, że koszenie trawy na wałach rozpocznie się w połowie września – mówi Solich.

 

Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych planuje również usunięcie zatoru znajdującego się przy śluzie na rzece Odra przy Rafako – Ze środków z tak zwanego zapasu rezerwowego zamierzamy usunąć ten zator. Nie stanowi on żadnego zagrożenia, dlatego nie musimy się śpieszyć – tłumaczy kierownik.

 

 

Jak mówi Gerard Solich – ta śluza to jedno wielkie nieszczęście. Gdy ją budowano zamierzano zrobić dwie śluzy. Druga miała być na połączeniu Odry z kanałem. Jednak w związku z budową zbiornika "Racibórz Dolny" plany zostały zmienione. – Śluza stojąca pośrodku rzeki stwarza tylko problemy – podkreśla Solich.

 

Zator przy śluzie na Odrze  

 

W czerwcu w związku z pływadłem został usunięty znajdujący się tam wówczas zator, gdyż stanowił on zagrożenie dla uczestników imprezy.  

 

/KJ/       

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. „…Jak mówi Gerard Solich – ta śluza to jedno wielkie nieszczęście.” Moim zdaniem jeszcze większym nieszczęściem jest Gerard Solich na stanowisku kierownika Biura Terenowego w Raciborzu. Powrót do koryta zawdzięcza zapomnianej już partii Andrzeja L., ale i teraz trzyma się dzielnie „planując, zamierzając oraz myśląc, iż…” (czytelniku, dopowiedz sobie sam)

  2. Proponuję zburzyć tamę, tak jak burzy się wszystko czego utrzymanie kosztuje… tak jak zasypano przejście pod odrostradą, tak zburzyć tamę, nie trzeba będzie jej czyścić

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here