Powstaje dom dla bezdomnych przy ul. Wiejskiej na Ocicach

0

W listopadzie powinna się zakończyć adaptacja budynku RSP na potrzeby domu dla bezdomnych. Zdaniem Mirosława Lenka, będzie to hotel wysokiej klasy.

- reklama -

Prace nad adaptacją dawnego budynku biurowego RSP na potrzeby domu dla bezdomnych rozpoczęły się w kwietniu bieżącego roku. Powstający ośrodek będzie jednocześnie domem dla bezdomnych z 42 miejscami w pokojach, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych (o powierzchni użytkowej 917,82 m²) oraz noclegownią z 8 miejscami sypialnymi (o powierzchni użytkowej 75,22 m²). Nie zabraknie w nim również kuchni z zapleczem gospodarczym przystosowanym dla żywienia zbiorowego, pralni, sanitariatów świetlicy i pomieszczeń administyracyjnych.    

 

 

– W ramach zadania wykonany zostanie kompleksowy remont obiektu, termomodernizacja oraz nowe przyłącza wodno–kanalizacyjne i elektryczne. Obecnie wykonano roboty wyburzeniowe, przyłącza, nową klatkę schodową, ścianki działowe, instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne, roboty tynkarskie, wymianę stolarki okiennej – mówi prezydent.

 

 

Prace wykonuje firma budowlana z Raciborza. Ich łączny koszt wynosi ponad 2 mln zł. Zadanie jest współfinansowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego w kwocie ponad 1 mln zł.

 

 

Zobacz również Gmina otrzymała dofinansowanie na nowy dom dla bezdomnych, Bezdomni do biurowca.

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here