O EURO 2012 na Stadionie Śląskim

0

Stan przygotowań regionu do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej jest oceniany jako bardzo pozytywny.

- reklama -

Szefowie struktur przygotowań do EURO 2012 w Polsce, w tym przedstawiciele sześciu miast ubiegających się o miano gospodarzy, spotkali się w Chorzowie, aby omówić stan przygotowań do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Uczestnicy narady zwiedzili Stadion Śląski i Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie oraz zapoznali się m.in. z infrastrukturą drogową regionu.

 

– Było to kolejne z serii roboczych spotkań, jakie odbywają się w miastach pretendujących do organizacji mistrzostw. Dyskutowaliśmy w tym gronie już w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Tym razem konferencja odbyła się na Stadionie Śląskim, z którego planami modernizacji mogli się bliżej zapoznać uczestnicy spotkania – powiedział Marcin Stolarz, dyrektor Biura ds. EURO 2012 w Województwie Śląskim.

 

Andrzej Bogucki, wiceprezes spółki PL 2012 przyznał, że decyzja Zarządu Województwa o rozszerzeniu modernizacji Stadionu Śląskiego była słuszna. „Zyskała ona przychylną ocenę ekspertów UEFA, ze względu na to, że polepszy funkcjonalność stadionu. Będzie mógł być lepiej wykorzystywany po Mistrzostwach Europy, co także ma duże znaczenie w oczach przedstawicieli UEFA” – podkreślił.

 

W konferencji podsumowującej dwudniowe spotkanie szefów struktur przygotowań do EURO 2012 w Polsce uczestniczyli: Andrzej Bogucki, wiceprezes spółki PL 2012, Adam Olkowicz, przewodniczący Zespołu PZPN ds. EURO 2012 oraz Marcin Stolarz, dyrektor Biura ds. EURO 2012 w Województwie Śląskim.

 

/ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here