A może remont Nowej zamiast Długiej?

8

Radny Ludwik Gorczyca na ostatniej sesji Rady Miasta zwrócił uwagę, że lepiej by było, wyremontować ulicę Nową zamiast Długiej.

– Ulica Długa była przebudowywana na początku lat 90-tych. Z kolei sąsiednia ulica Nowa jest w dużo gorszym stanie. Wobec tego – czy nie byłoby lepiej wyremontować tej ulicy – mówi Gorczyca.

- reklama -

 

Ulica Nowa

 

Zdaniem prezydenta Mirosława Lenka, ulica Długa to typowy deptak, który powinien ładnie wyglądać. Atrakcyjny deptak – jak twierdzi Lenk – przyciągnie tam handlowców. – Teraz ulica Długa zdominowana jest przez instytucje parabankowe. Jeśli będzie atrakcyjnie wyglądać, to z pewnością przyciągnie handlowców. Z kolei remont ulicy Nowej łaczymy z Placem Długosza. Będziemy rozmawiać z przyszłym inwestorem, który zakupi teren – dodał prezydent.

 

Ulica Długa

 

Przypomnijmy remont ul. Długiej ma ruszyć jesienią. Zakres prac obejmie rozbiórkę starej nawierzchni ciągu pieszego z kostki betonowej, wykonanie nowej nawierzchni z kostki granitowej grubości 5 cm na podbudowie tłuczniowej, wykonanie nowej nawierzchni deptaka z płyt granitowych grubości 4 cm, wykonanie odwodnienia nawierzchni ciągu pieszego – liniowe z rusztem żeliwnym. Wykonawcą jest firma z Raciborza. Koszt inwestycji wynosi ponad 400 tys. zł. Zakończenie prac planuje się na końcówkę bieżącego roku.

 

Zobacz również Remont ulicy Długiej ruszy już wkrótce.

 

/KJ/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. Panie Gorczyca jest pan radnym i nie wie pan, że plac obok ulicy Nowej będzie sprzezedany i co za tym idzie , inwestycja ta będzie dotyczyła również tej ulicy. Długa jak najbardziej powinna być odnowiona. Po deszczu widać jak jest zdeformowana, bez zamoczenia nóg trudno jest przejść.

  2. Panie Prezydencie, niech zastanowi się Pan nad tym, dlaczego zniknęły sklepy i knajpki a pojawiły się instytucje parafinansowe. To nie kwestia wyglądu ulicy, bo sklepy kiedyś tam istniały, a nie wyglądało najlepiej (tak jak i teraz). Trzeba było wykosić sklepy z centrum, żeby coś przyszło ze swoimi stoiskami do galerii! A potem już było „z górki”. Jeśli Pan tego nie wie to na pewno wiedzą to Pana koledzy! A co do ulicy Nowej – zgadzam się ze zdaniem „111” – trochę konsekwencji w działaniach rady miasta, bo za to macie płacone z naszej kieszeni – nie za marnowanie pieniędzy i czasu innych osób!

  3. Z pewnościa przyciągnie handlowców. Ale jakaś kolejna galeria. Klientów też, bo galerie maja darmowe parkingi, a żeby iść na długą trzeba za parking zapłacić. Nie mogę już patrzeć na to co się dzieje w naszym mieście. Bezmyślność decydentów sięga zenitu.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here