Remont dróg w mieście – utrudnień ciąg dalszy AKTUALIZACJA

1

Główny wykonawca remontu ronda i ul. Reymonta stwierdził, że prace remontowe rozpoczęły się tydzień przed ustalonym harmonogramem, prace przebiegają sprawnie.

- reklama -

10.09. Wykonawca chce by przywrócono ruch samochodowy na rondzie dwa miesiące wcześniej niż przewiduje to plan, czyli 30 października. Pozostaną nam tylko prace wykończeniowe, mam też nadzieję – mówi Trawiński – że całkowite oddanie ronda nastąpi 30 listopada, ponieważ pozostaną do wykonania tylko drobne prace wykończeniowe chodników i zieleni.

 

Z kolei Ryszard Bortel, którego firma jest głównym wykonawcą remontu i modernizacji sieci kanalizacyjnej w mieście poinformował nas, że remont kanalizacji tunelu przy ul. 1 Maja był  zaplanowany dużo wcześniej, w planie rocznym całego przedsięwzięcia i nie było już możliwości przesunięcia go w czasie. Remont zostanie zakończony w przyszłym tygodniu – mówi R. Bortel – co oznacza, że ruch samochodowy zostanie przywrócony w tym miejscu również w przyszłym tygodniu.

 

Generalnym wykonawcą "nerki" przy ul. Głubczyckiej jest Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów SA z Gliwic. Jak mówi kierownik budowy, Adam Smudziński, teren budowy miał być przekazany 1 sierpnia, ale ze względu na zmiany w objazdach inwestor, którym jest Urząd Miasta, zwrócił się do wykonawcy o przesunięcie tego terminu na 25 sierpnia. Obecnie roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem, oddanie "nerki" do eksploatacji powinno nastąpić 20 grudnia, o ile wykonawca nie napotka na przeszkód, których nie przewidział projektant.

 

Przyczyną jednoczesnego prowadzenia remontów dróg jest to, że zarówno starostwo, jak i urząd miasta pozyskali fundusze na te prace. Jak się dowiedziała nasza redakcja, muszą one być wykorzystane jeszcze w tym roku, bo inaczej przepadną. – Chciałbym przeprosić mieszkańców i tych, którzy przejeżdżają przez Racibórz za utrudnienia komunikacyjne. Jednoczesne prace przy budowie nerki i remoncie ronda są najlepszym rozwiązaniem. Gdybyśmy to robili oddzielnie to utrudnienia trwałyby rok, a tak będą trwały najprawdopodobniej do świąt Bożego Narodzenia, czyli 4 miesiące – wyjaśniał Mirosław Lenk podczas konferencji w dniu 5 września.

 

Nieprecyzyjnie zaznaczony objazd przed remontowanym rondem
Samochody jadą inną trasą niż ta zaznaczona na planszy
Budowa "nerki" na ul. Głubczyckiej/Londzina
Remont pod tunelem na Eichendorffa/1-Maja

 

Jeżeli jednak jest jak jest, to jak mówi jeden z naszych Czytelników, można było ustawić tymczasową sygnalizację świetlną, co na pewno chociaż trochę rozładowałoby korki. Jedynie na ulicy Głubczyckiej policjanci kierują ruchem ręcznie. Mamy za mało policjantów, aby ich wysłać do kierowania ruchem na wszystkie newralgiczne skrzyżowania – mówi Joanna Rudnicka, rzecznik prasowy policji.

 

Korki na Łąkowej

W przypadku remontu kanalizacji pod tunelem na ulicy Eichendorffa/1-go Maja, raciborskie wodociągi prowadzą swoje prace wykorzystując sytuację, że firma realizująca modernizację i remont sieci kanalizacyjnej w Raciborzu w ramach swojego harmonogramu zamknęła drogę na czas remontu. Zamknięcie tego tunelu to kolejne utrudnienie w ruchu drogowym na ulicy Łąkowej i Kościuszki.

 

Czytaj także:  Prezydent Mirosław Lenk przeprasza mieszkańców za utrudnienia w ruchu

 

/w/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Dlaczego przy remoncie nerki nie pomyślano aby remontować najpierw jeden pas jezdni, a potem drugi i pozostawić chociaż wąski pas jedni. Można by było tam kierować ruchem wahadłowo

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here