Hania Hołek na Festiwalu Twórczości Marka Grechuty – KOROWÓD

0

Hanna Hołek – wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, solistka zespołu wokalnego MIRAŻ zakwalifikowała się do konkursu finałowego Festiwalu Twórczości Marka Grechuty – KOROWÓD.

- reklama -

Impreza odbędzie się w Krakowie w dniach od 4 do 9 października b.r.

 

Festiwal jest prezentacją i popularyzacją dorobku artystycznego Marka Grechuty, obejmującą różne formy wypowiedzi artystycznych. Organizowany w tym roku po raz pierwszy w drugą rocznicę śmierci pieśniarza, ma stać się corocznym ogólnopolskim wydarzeniem. Celem festiwalu jest ocalenie twórczości Marka Grechuty dla przyszłych pokoleń, zarówno poprzez wybitne wykonania jego dzieł, jak i szeroką promocję i popularyzację wśród młodych ludzi w całej Polsce.
   

 

W dniu 09 września 2008 r. komisja w składzie: Danuta Grechuta, Anna Treter, Tomasz Hernik, Jan Hnatowicz oraz Paweł Piątek po wysłuchaniu nadesłanych nagrań 48 wykonawców postanowiła zakwalifikować do finału konkursu 17 osób, w tym Hanię Hołek.
 

 

W Jury Finału konkursu na interpretację piosenek Marka Grechuty zasiądą: Danuta Grechuta, Renata Przemyk, Jan Hnatowicz, Wacław Krupiński, Leszek Aleksander Moczulski, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Grzegorz Turnau.
   

 

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja PIOSENKARNIA Anny Treter. Hanię do Konkursu Przygotowała Elżbieta Biskup – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, prowadząca zespół wokalny MIRAŻ.

 

/ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here