Rezerwowi uratowali remis

0

W meczu ósmej kolejki IV ligi piłki nożnej w grupie drugiej KP "Unia" Racibórz zremisowała "u siebie" z benjaminkiem drużyną GTS Bojszowy 2:2, przegrywając do przerwy 0:1.

- reklama -

Mecz, który z założenia raciborscy piłkarze powinni wygrać, zakończył się szczęśliwym remisem. Obie bramki dla "Unii" padły w końcówce spotkania. Najpierw Kamil Szałkowski wykorzystał nieporozumienie pomiędzy bramkarzem i obrońcami drużyny gości i w 83 minucie spotkania zdobył gola kontaktowego. W 2 minuty później w najładniejszej tego dnia akcji raciborskiej "Unii" Mirosław Pniewski wykorzystał sytuację "sam na sam" i wpakował" piłkę do bramki GTS-u Bojszowy ustalając wynik spotkania.

 

Stara piłkarska prawda mówi o tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Tak było w sobotę 13 września w Raciborzu o czym boleśnie przekonali się piłkarze drużyny gości, którzy swobodnie mogli wygrać mecz kilkoma golami licząc tylko podanie z 11 metrów Marcina Solarza do Michała Bedryja, kilka sytuacji Michała Pyrlika i Sławomira Buturli, w których również "górą" był Michał Bedryj czy strzał w poprzeczkę Sławomira Magiery.

 

W tym spotkaniu piłkarze raciborskiej "Unii" zagrali przyzwoicie pierwsze 15 i ostatnie 10 minut meczu. To niestety za mało, aby myśleć o zwycięstwie. Po raz kolejny najlepszym zawodnikiem na boisku był bramkarz "Unii" Michał Bedryj.

 

Pierwszego gola dla drużyny gości zdobył strzałem z bliskiej odległości Kamil Ozimina po dobrym podaniu Sławomira Buturli, a drugiego, w drugiej minucie drugiej połowy dołożył strzałem z ostrego kąta w "długi" róg Sławomir Odrobiński. Przy obu bramkach proste błędy popełnili obrońcy raciboskiej drużyny. 

 

W sobotnim meczu KP "Unia" Racibórz wystąpiła w następującym zestawieniu: Michał Bedryj, Jacek Selera, Piotr Sławik, Grzegorz Gawron (od 78 min. Adam Kiełtyka), Artur Potaczek, Tomasz Wardęga, Patryk Podstawka, Wojciech Podolak (od 46 min. Mirosław Pniewski), Dawid Fryt (od 46 min. Arkadiusz Janeta), Jarosław Rachwalski, Mariusz Frydryk (od 78 min. Kamil Szałkowski). Pozostali rezerwowi
Adam Mużelak i Łukasz Pytlik.

 

/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here