„Podaj rękę” niepełnosprawnym

4

" Zagrajmy razem – integracja, sport, rehabilitacja" – pod takim hasłem odbyła się już III edycja imprezy środowiskowej " Podaj rękę".

21 września na terenie szkoły w Rudniku, odbyła się kolejna impreza z cyklu " Podaj rękę". O godzinie 13:00, organizator – Jerzy Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Integracji, przywitał zebranych i przedstawił główne cele akcji.

- reklama -

 

– Imprezy, takie jak ta, mają na celu przełamywanie barier mentalnych. Chcemy pokazywać osoby niepełnosprawne, jako pełnoprawnych członków naszej społeczności. Osoby te, potrafią się przecież cieszyć, bawić, żyć…- tłumaczy Wiśniewski. – Musimy się wszyscy nauczyć otwartości, tolerancji inności drugiego człowieka. Z radością zauważam, że w Raciborzu z tolerancją jest coraz lepiej.

 

 

 

 

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał prezydent Raciborza – Mirosław Lenk, który podkreślił znaczenie tego typu działań.

 

Krótko potem odbył się pokazowy mecz rugby osób niepełnosprawnych, wystąpił zespół Miraż, młodzież z Ośrodka Szkolno – wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących oraz dzieci z Przedszkola nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi z Raciborza. Impreza nie obyła się bez występu tancerzy z Uniwersytetu III Wieku. Specjalnie dla zgromadzonych gości zagrała też grupa Music Box, Zuzana.

 

 

 
 
 
 

 

 

Obok wymienionych, przygotowano wiele innych atrakcji: przez cały czas trwania akcji, można było wziąć udział w loterii, wylicytować obraz lub zestaw encyklopedii z dedykacją prezydenta Raciborza, zobaczyć jak Stanisław Kmiecik maluje stopami.

 

 

 
 

 

 

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska przygotowane przez Szkołę Policealną Województwa Śląskiego Nr 1 w Raciborzu, w ramach XI Raciborskich Targów Zdrowia. Zorganizowane zostały kursy pomocy przedlekarskiej, szkoła dla przyszłych mam, poradnictwo dietetyczne; była okazja skorzystać z leczniczego masażu czy nauczyć się samobadania piersi.

 

Impreza została dofinansowana ze środków Urzędu Miasta Racibórz.

 

/ab/

- reklama -

4 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here