6,5 mln zł za remont RCK-u

7

Wykonawcą będzie firma z Rybnika. Jej oferta przy pierwszej ocenie została odrzucona ze względu na rozbieżność podanych przez nią cen netto i brutto.

W związku z tym rybnicka firma zwróciła do Krajowej Izby Odwoławczej. Na mocy decyzji Izby Urząd Miasta dokonał ponownej oceny złożonych ofert i wyłonił firmę z Rybnika, która przedstawiła najniższą cenę za remont budynku RCK-u przy ul. Chopina. Rozstrzygnięcie przetargu uprawomocni się pod koniec września.

- reklama -

 

 

Przypomnijmy w artykule Wkrótce remont budynku RCK przy ul.Chopina pisaliśmy: Remont ma objąć cały budynek – od piwnic po strych i elewację. Zostaną między innymi wymienione instalacje, okna, oświetlenie, wentylacje. Na jego czas wszystkie imprezy będą odbywać się w "Strzesze" przy ul. Londzina. W wyremontowanych pomieszczeniach RCK przy ul Chopina nie zabraknie miejsca – jak zapewnia  Janina Wystub – dla kina. – Chcemy iść w kierunku kina ambitnego, edukacyjnego. Prowadzimy już rozmowy z fachowcami z branży filmowej, którzy mogliby prowadzić wykłady u nas – podkreśla. Są również plany, aby na pierwszym piętrze utworzyć galerię, w której raciborscy artyści mogliby promować swoje prace, zaś w piwnicy – klub jazzowy. – Musiałby on mieć jednak oddzielne wejście, aby nie przeszkadzał działaniu RCK – przyznaje dyrektor.  

 

/KJ/

- reklama -

7 KOMENTARZE

 1. Oczywiste pytanie przy okazji oczekiwanego remontu – Ile p.Wystub zaplanowała sal prób, dla młodych zespołów raciborzan ? Mnóstwo uzdolnionych muzycznie grup młodzieży czeka na odpowiedz.

 2. stary to idz sie zapytaj wystópowej,po co podpieprzasz ludzi do boruty,a ciekawe czy Pani dyrektor…nie masz gdzie robić prób to szukaj po szkołach,lokalach,zapleczach firm itp. nie wiem po co te pytanie na forum,chcesz coś zrobić to działaj,ale najwygodniej w domku i racje świata wygłaszać

 3. stary, jeśli nie wiesz co się dzieje, to się nie odzywaj. Priboemy z salą na próby, koncerty i występy w RCK mają wszystkie niezależe grupy i organizacje. Wystubowa jest na nie. Nie bo nie! i tyle. Nie pogadasz. Żaden argument się nie liczy.

 4. Jelcz, przez takich nieświadomków jak Ty, jest jak jest.. Niech dzieciaki po szkołach pytają o salki?? Ty śmieszny jesteś człowieku i nie wiesz o czym mówisz. Pytam wprost – Ilu raciborzan będzie mogło korzystać z nowego gmachu RCKu? Tu masz link do Miechowa, to miasto mniejsze od Raciborza – sześciokrotnie..
  [url=http://www.mdk.miechow.com/zespoly.html]http://www.mdk.miechow.com/zespoly.html[/url]
  Rozumiem, że jesteś znawcą tematu i potrzeb młodych – napisz ile zespołów muzycznych obecnie ma możliwość trenowania i rozwijania się w imponującym gmachu RCKu?

  Ponawiam pytanie – jak to będzie po remoncie?

 5. A ja jestem ciekaw, komu P. Dyrektor tym razem daje zarobić. Rybnik kojarzy mi sie z miejscem zamieszkania Pani W. Dlaczego miasto Racibórz nie potrafi zadbać o własny interes i zamiast ściągać firmy z poza Raciborza, poszukać wykonawców wśród firm raciborskich. Czekam na krok Pani W. który wreszcie będzie godny pochwały, na razie cisza!!
  „Kulturalna Pani W.” skutecznie walczy z rozwojem kulturalnym naszego maista. A kiedy już coś sie dzieje, to chętnie sie pod to podpina, jako dyrektor RCK. Aż smutek na to patrzyć…

 6. Z reguły nie zwykłem chronić Pani Dyrektor R.C.K. ponieważ uważam ze to nieodpowiednia osoba na tym stanowisku. Ale „Dawny znajomy” moim zdaniem nie masz racj,i szukając w tym przetargu jakiegoś przekrętu. Bo generalnie w Raciborzu mamy dwie firmy, które mogły by się podjąć takiego remontu. Wiadomo że to Borbud i Kampka. Choć Borbud przestawił się obecnie na kanalizacje więc myślę że wcale nie startował w tym przetargu(do tego robią zamek) Ciekawy jestem jaka Firma z Rybnika wygrała przetarg. I szkoda ze autor nie przedstawił szczegułów przetargu…

 7. Ale się uśmiałem! Imprezy będa przeniesione do Strzechy? Jakie kurde imprezy? Przeciez juz teraz, kiedy nie ma remontu w obu gmachach RCK nie dzieje się nic, od wiosny, więc co oni chca przenosić? Koncertów w Strzesze nie ma dobre pół roku, kabaretów w rck tak samo. Przegląd Piosenki Religijnej tułał się po mieście, festiwal Młodej Sztuki – tak samo. Jedyne plakaty jakie widze na mieście to koncert Agi Zaryan, o którym dowiadujemy się, że robi go Urząd Miasta i Antoni Kucznierz, zresztą za dodatkowe pieiądze. Jutro jest w Strzesze koncert UHT… organizowany i opłacany przez RPI i pana BUrka. Dziś na NaszRaciborz.pl czytam, że największa imprezą będa WIatraki – organizowane przez ludzi spoza RCK. Wczoraj ktoś na forum donosił, że podobno imprez salsowych (jak i samej salsy) tez juz nie ma… to co oni będą przenosić w RCK na Strzechy? Sprzątaczki? Konkursy poezji? Chyba fotele z kawą i herbatą…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here