Poznaliśmy nazwiska laureatów plebiscytu 9 Twarzy na 9 Wieków

60

26 września wyłoniono osoby, które według czytelników naszego portalu, zasługują na miano "twarzy Raciborza". Podczas uroczystej gali rozstrzygnięto Plebiscyt 9 Twarzy Na 9 Wieków. Zobacz fotorelację nr 1 i fotorelację nr 2 oraz wideorelację.  

Redakcje Raciborskiego Portalu Internetowego i Gazety – Informatora Raciborskiego ogłosiły Plebiscyt 9 Twarzy Na 9 Wieków. Plebiscyt miał na celu wyłonienie osób związanych z Raciborzem, cieszących się autorytetem. Osób, które dzięki swojej postawie, pracy, talentom wzbogacają Racibórz. Osób, które dzięki temu, co robią, zyskują niekwestionowaną popularność wśród mieszkańców.

- reklama -

 

Plebiscyt przebiegał w dwóch etapach: zgłaszanie kandydatur przez czytelników portalu oraz, po wyłonieniu nominowanych,  głosowanie na swoich faworytów za pomocą ankiety elektronicznej.

 

Organizując plebiscyt przyświecała nam idea, iż podjęta przez nas inicjatywa jest obowiązkiem uczestniczenia mediów w życiu społecznym regionu. Mamy nadzieję, że dajemy okazję do popularyzacji osób znanych i cenionych. Mamy świadomość, że wśród nominowanych nie znalazły się wszystkie osoby mogące pretendować do tego grona, ale jak każdy konkurs oparty na regulaminie otwartych zgłoszeń, nasz plebiscyt też jest obarczony tą niedoskonałością.

 

W sumie, podczas głosowania oddano 62 921 głosów, a w poszczególnych kategoriach, laureatami zostali:

 

Polityka – Piotr Klima (zdobył 1525 głosów na 7095)
Gospodarka -Alfred Malcharczyk (zdobył 2980 głosów na 6135)
Sport – Ryszard Wolny  (zdobył 1710 głosów na 6805)
Kultura – Andrzej Rosół (zdobył 1835 głosów na 8274)
Rozrywka – Dawid Wacławczyk (zdobył 1685 głosów na 7612)
Edukacja – Janusz Nowak (zdobył 1335 głosów na 5522)
Zdrowie – siostra Estera Banik (zdobyła 2484 głosy na 7593)
Religia – ks. Stefan Pieczka (zdobył 2770 głosów na 6850)
Historia – Benedykt Motyka (zdobył 1705 głosów na 7035)

 

 

Piotr Klima – zwycięzca kategorii Polityka

 

Alfred Malcharczyk  – zwycięzca kategorii Gospodarka

 

Mirosław Bajer – przedstawiciel zwycięzcy kategorii Sport – Ryszarda Wolnego

 

Andrzej Rosół – zwycięzca kategorii Kultura

 

Dawid Wacławczyk – zwycięzca kategorii Rozrywka

 

Janusz Nowak – zwycięzca kategorii Edukacja

 

siostra Estera – Banik – zwyciężczyni kategorii Zdrowie
 
 
Alfred Pieczka – brat zwycięzcy kategorii Religia – ks. Stefana Pieczki

 

Agata Motyka – córka zwycięzcy kategorii Historia – Benedykta Motyki

 

Żywimy nadzieję, że podobne inicjatywy podjęte w przyszłości, pozwolą mieszkańcom i organizatorom, docenić te osoby, które nie zaistniały podczas tego plebiscytu.  Natomiast dziś składamy serdeczne podziękowanie wszystkim nominowanym oraz gościom, którzy przyjęli zaproszenie na galę.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania gali, w szczególności firmom: Auchan Racibórz, AUTO-SKODA Maria Śliwka w Katowicach, Szkole Językowej ENGLISH SCHOOL w Raciborzu, firmie komputerowej SOFT-ib, firmie MIESZKO s.a.  Serdeczne podziękowania składamy również firmom, dzięki którym podczas gali mogliśmy rozlosować ponad 40 atrakcyjnych nagród dla Czytelników biorących udział w głosowaniu plebiscytu.

 

W gali udział wzięła grupa wokalna, składająca się z członków Chóru Parafialnego w Brzeziu. Dziękujemy wykonawcom oraz pani dyrygent Aleksandrze Gamrot za przygowanie występu. Również podziękowania składamy panu Bolesławowi  Stachowowi, którego zdjęcia wykorzystano w prezentacji multimedialnej.

 

Szczególne podziękowanie składamy zespołowi 3,2%UHT za koncert, dzięki któremu gala rozstrzygnięcia naszego plebiscytu nabrała niesamowitych emocji i klimatu. 

 

 

Ireneusz Burek

 

Zobacz również Lista zwycięzców, List do redakcji: S. Estera Banik – zwyciężczyni kategorii Zdrowie dziękuje za zaufanie.

- reklama -

60 KOMENTARZE

 1. Niektórzy posadzają RPI o moc nadprzyrodzoną – sterować 60 tys internatami aby wygrał ten „wybrany” i to losowanie nagród w obecności widzów, to jest dowód na „Nie”?. Wygrały osoby zauważone w sensie pozytywnym, natomiast nie wiem jak nazwać, „ślepych, widzów, kibiców itp autorów komentarzy” , którzy w podjętej akcji wydobywania pozytywnych ludzkich zasobów tego miasta, widzą i manifestują niezadowolenie – wrogość. Dla takich, a jest ich niemało, szczególne wyrazy współczucia.
  Spekulacje na temat wyborów mogą być mylne – internauci wolą siedzieć przed komputerem zamiast udać się do urn wyborczych?

 2. Gdzie jest A.Bożek? Gdzie politycy z okresu powojennej odbudowy Raciborza? Gdzie kompozytor,zbieracz pieśni i dyrygent-Roman Masarczyk? Gdzie L.Niewrzoł-Założyciel i od 60 lat dyrygent znanej orkiestry?Gdzie wielu innych zasłużonych?Panie „nominatorze”-informacje o jednych kandydatach zmieszczono na 2 liniach tekstu,o drugich na dwunastu.Niektóre nazwiska nie zasługiwały nawet na „9 dni obchodów 900-lecia”.Czy godzi się mieszać wielkich zasłużonych z popularnymi od 2 czy nawet od 4 lat? Nie tylko moja rada: Więcej rozwagi-mniej pośpiechu!

 3. Do alojza – Mam trochę inne zdanie na temat Plebiscytu. W RAC-u jest wielki bajzel i mocno poplątana interesami polityka, stąd ten marazm społeczeństwa. Dokładnie miałem te same wątpliwości, ale okazało się, że w tym szalństwie jest metoda. Największa zdobycz dla nas wszystkich jest to, że wypowiedziała się masa ludzi i to w/g własnego uznania, wybór swoich kandydatów, zarówno nominowanych jak i zwycięzców, niesie dobrą informację – ludzie też mają swoją wizję, którą w tym mieście obecnie rządzący, ignorują, bo są zamknięci w swoich „klanach”. Nie jestem pewny, czy następny taki plebiscyt, będzie tak twórczy, jak ten przypadkowy? .Czy wyłonione postacie budzą jakieś większe wątpliwości – to sygnał tęsknoty do normalności raciborskiego społeczeństwa. Pośpiech w naprawie tego miasta jest dalece wskazany, aby nie zgnuśnieć do reszty!!!

 4. plebiscyt ten jest w pełni dziełem internautów:
  kandydatury były zgłaszana przez nich i samo głosowanie oczywiście też.
  drogi alojzie – gdzie wtedy byłeś? (czas zgłaszania kandydatur to był jakiś miesiąc)
  zorientuj się trochę, potem narzekaj.
  pozdrawiam

 5. Do sceptyka.Dziekuję za ważna,nie tylko dla mnie,opinię.
  Do ele-melka!A skąd wiesz Drogi Kolego,że „wtedy” nie byłem na właściwym miejscu? To „nominatorzy” robili tu swoją prywatną politykę.A internauci – i chwała im za to -naprawili. co udało się zepsuć tym pierwszym.Teraz organizator powinien podać pełna listę zgłoszonych kandydatów.Jest ona równie ważna jak spis laureatów.Pozdro.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here