Prace na rondzie idą lepiej niż przypuszczano

– Trudno powiedzieć, czy prace zakończą się wcześniej. Na razie jesteśmy nieco przed termiem wpisanym w harmonogramie – zapewnia Remigiusz Trawiński, wykonawca prac.

- reklama -

Prace na rondzie – jak twierdzi Trawiński – idą dobrze. Jeżeli pogoda będzie sprzyjająca, to mogą się zakończyć nawet przed planowanym terminem. – Do 30 listopada chcemy uzyskać odbiór ronda i przywrócić ruch na rondzie – dodaje Trawiński.

 

 

Do końca października chcemy udostępnić ruch po obwodzie ronda. Ma to związek z planowanym zamknięciem odcinka od ulicy Pocztowej w stronę mostu, na którym obecnie odbywa się ruch. – Chcemy aby prace na tym odcinku  zakończyły się w ciągu dwóch tygodni  – tłumaczy Trawiński.

 

 

Dotychczas wykonano już warstwy konstrukcyjne na wysokości Podwala. – W przyszłym tygodniu zakończy się układanie warstw podbudowy jezdni na całym rondzie. Między 13 a 20 października zamierzamy kłaść warstwy asfaltu. Około 20 października asfalt powinnien być położony już na całym rondzie – tłumaczy wykonawca. Dwie warstwy asfaltu zostały już położone od strony mostu w kierunku ulicy Reymonta.

 

 

W ubiegłym tygodniu kończono prace w związku z usuwaniem odkopanych piwnic. – Dotarliśmy do zasypanych gruzem piwnic starych budynków. Musieliśmy to wszystko usunąć, w tym celu zeszliśmy dodatkowo około dwóch metrów w dół – wyjaśnia Trawiński.  

 

 

Planowy termin zakończenia prac na rondzie to 30 listopad.  

 

/KJ/

- reklama -

5 KOMENTARZE

 1. Do tej beczki miodu dodam trochę dziegciu.
  1/ Znim odkopano piwnice , ta częsć ronda była już ,,gotowa,,Kolejność powinna była być o d w r o t n a!
  2/Sytuacja powtórzyła się na prostym odcinku, na wysokości budynku ul.Podwale1 Położono pierwsze warstwy,
  a potem ponownie rozkopano,bo o czymś zapomniano, albo coś sobie przypomniano, co widać wyrażnie na dwóch ostatnich zdjeciach, które zrobiłem osobiście , a które zostały dołączone do niniejszego artykułu /odkopują już wykonany podkład i będą ,,coś,, poprawiać/
  3/ To dodatkowe motogodziny koparki ,ciężarówek i godziny pracujących tam sprawnie robotników, którzy po prostu wykonują polecenia nadzoru
  Sumując, prace rzeczywiście poszłyby lepiej niż zapewne planowano, gdyby nadzór panował nad robotami w szczegółach precyzyjniej. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że ,,zapomniano,, o…piwnicach,a w drugim przypadku o betonowej cembrowinie, która winna była być odcięta, Errare humanum est! Jednak ! Najpier przemyśl problem potem bierz się za robotę – TO PODSTAWA DOBREJ PRACY!

 2. Ile to nowe rondo wytrzyma?. Mogę się założyć, że to będzie kolejny geszeft Trawińskiego. Wielce wytykano usterki przy rondzie pod Auchan a teraz jestem ciekaw, czy PZD z taką samą dociekliwością będzie ponaglał Trawińskiego do wykonania poprawek.

 3. Bardzo łatwo krytykować, robota naprawdę idzie sprawnie , widzę to, bo minimum dwa razy w tygodniu jadę do urzędu celnego. Przy każdej budowie czy to drogi czy prywatnego domku, zawsze wydarzy się coś nieprzewidzianego o czym nawet projektantowi sie nie śniło. Takie rzeczy trzeba naprawiać w trakci budowy a nie po jej zakończeniu. Z dołączonych zdjęć można wnioskować że mieszkasz na wyższym piętrze w bloku przy remontowanym rondzie. Chyba bardzo ci się nudzi ,albo jesteś emerytem co sie czepia wszystkiego ,ale nie spojrzy wstecz na swoją pracę. Dkładny wyluzuj trochę, zacznij krytykę po zakończeniu robót. Jak będziesz miał sie do czego przyczepić.

 4. Wyluzuję! NEC HERCULES CONTRA PLURES i tak ,ta część ,,ronda ,,jest już,, skopana,, po tym co widać!
  Dalej będą stłuczki na wysokości wjazdu w to ,,coś,, co nie jest na pewno klasycznym rondem i dalej będą stłuczki na wysokości drogowskazu Głubczyce. A M I A Ł O B Y Ć P R Z E K O N S T R U Ł O W A N E Z TEJ STRONY!
  Jak po stronie Donalda!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here