RTP „Unia” wygrała kolejny mecz w Ekstralidze kobiet

Zgodnie z przewidywaniami w meczu rozegranym w sobotę w Częstochowie RTP "Unia" wysoko pokonała ISD AJD Gol Częstochowa 6:0, strzelając po trzy bramki w każdej połowie spotkania.

Wobec remisu AZS Wrocław z MUKS Praga Warszawa 4:4, punkty zdobyte w Częstochowie dają "Unii" fotel lidera i dwa punkty przewagi na wrocławskim AZS-em.

Chociaż to "Unia" była zdecydowanym faworytem, na pierwszego gola trzeba było czekać do 23 minuty. Po bardzo dobrym zagraniu Agaty Mańczyńskiej wynik otworzyła Patrycja Wiśniewska, która w dwanaście minut później podwyższyła na 2:0. Zdecydowana przewaga "Unii" została udokumentowana zdobyciem w 41 minucie trzeciej bramki, tym razem na listę strzelczyń wpisała się Marta Stobba. Po przerwie trafiły jeszcze Agata Mańczyńska, Katarzyna Krupa i raz jeszcze Marta Stobba.

Po meczu Patrycja Wiśniewska strzelczyni pierwszych dwóch bramek powiedziała, że pomimo deszczu grało się bardzo fajnie, a po dobrym podaniu Agaty łatwo było zdobyć pierwszego gola. Przy drugim golu nie zabrakło szczęścia, ale przecież piłka musi lubieć napastnika szczególnie w polu karnym drużyny przeciwnej…

Dwie bramki bardzo uspokoiły grę raciborskiej drużyny, która bardzo korzystnie prezentowała się na tle "Gola". Trenera Remigiusza Trawińskiego bardzo cieszy fakt, że jego zawodniczki potrafiły konsekwentnie i cierpliwie rozgrywać piłkę w ataku pozycyjnym i co najważniesze były również skuteczne, a gol zdobyty przez Kasię Krupę ubarwił jeszcze to sportowe widowisko. …mamy naprawdę dobrą drużynę, zawodniczki są w dobrej formie, nie ma urazów i oby tak było do końca sezonu. To dobrze, że w każdym meczu mam do dyspozycji kilkanaście równorzędnych zawodniczek…

W sobotnim spotkaniu trener Remigiusz Trawiński desygnował do gry następujące zawodniczki Daria Antończyk, Hanna Konsek, Paulina Rytwińska, Paulina Kawalec, Marta Stobba, Kinga Bandych (od 59' Natalia Surma), Daria Kasperska (od 59' Katarzyna Krupa), Agata Mańczyńska (od 67' Patrycja Rżany), Agnieszka Winczo, Anna Sznyrowska (od 74' Agnieszka Różkowska), Patrycja Wiśniewska.

Kolejny mecz RTP "Unia" zagra w Raciborzu na stadionie przy ul. Srebrnej w niedzielę 12 października o 15.00 z AZS PWSZ Biała Podlaska.