Nie tylko Szmaragdowe Gody

0

22 sierpnia Gertruda i Ewald JURECCY z Grzegorzowic świętowali jubileusz 55-lecia pożycia małżeńskiego.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Łubowicach zawarli związek małżeński 22 sierpnia 1953r. Dwa dni później wzięli ślub kościelny w kościele parafialnym w Łubowicach. Znają się od najmłodszych lat, ponieważ oboje od urodzenia mieszkają w Grzegorzowicach.

- reklama -

 

Gertruda i Ewald Jureccy

 

Oboje pracowali w gospodarstwie rolnym, a pan Ewald dodatkowo przez 13 lat, w okresie zimowym, pracował jako palacz w SM „Nowoczesna” w Raciborzu. Urodziły im się 3 córki i syn, doczekali 3 wnuków, 4 wnuczek i jednej prawnuczki.

 

95 rocznicę urodzin obchodziła 1 września Hildegarda Bochenek z Grzegorzowic. Jubilatka urodziła się w Wielopolu k. Rybnika, a do Grzegorzowic przybyła w roku 1919. Całe życie związana była z pracą na roli. Najpierw była to służba u gospodarzy w Łanach, Podlesiu i Grzegorzowicach, potem praca sezonowa, ale większą część życia przepracowała na 7 hektarowym gospodarstwie swojej rodziny w Grzegorzowicach. Doskonale pamięta wszystkie prace w polu, które trzeba było kiedyś wykonywać ręcznie, łącznie z orką końmi. Te trudne czasy na szczęście już dawno minęły i dziś mimo sędziwego wieku stara się być pomocna rodzinie.

 

Najstarsza mieszkanka gminy Rudnik 8 września obchodziła swoje 99 urodziny. Jest to Maria Negacz ze Sławikowa. Solenizantka urodziła się w Łubowicach w wielodzietnej rodzinie Hampe, miała ośmioro rodzeństwa.

 

Maria Negacz

 

W wieku niespełna 14 lat straciła ojca. Od najmłodszych lat ciężko pracowała w gospodarstwie rolnym rodziców, następnie do 1938r. służyła na dworze w Brzeźnicy. W 1938r. wyszła za mąż za Józefa Negacza i przeprowadziła się do Sławikowa, gdzie mieszka do dnia dzisiejszego.

 

Wszystkim dostojnym jubilatom wójt gminy, Alojzy Pietruszka złożył serdeczne życzenia.

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here