TRZYDWA%UHT: pierwszy koncert w Raciborzu, ostatni w Strzesze

Zespół TRZYDWA%UHT oświadcza, że za tych rządów i za żadne pieniądze, na scenach Raciborskiego Centrum Kultury ponownie nie wystąpi.

Jak mówią o sobie muzycy: – Co może powstać, kiedy swoje siły połączą muzycy bardzo rockowych zespołów? – Liryka!

- reklama -

Tak narodził się zespół trzydwa%UHT – muzycznie niczym nie zmącona esencja. Radość wyłuskiwania tych odpowiednich dźwięków i wysupływania tych najodpowiedniejszych słów. Dialog między kobiecym głosem a gitarą, w otoczeniu odpowiadająco-dopowiadających dźwięków.

Muzyce trzydwa%UHT początek i koniec dają emocje. Trudno sprecyzować ich styl. Jest to liryczna alternatywa z domieszką jazzu, szczyptą rocka i nieodzownym, niebanalnym tekstem.

Do największych sukcesów zespołu trzydwa%UHT należy zaliczyć udział w finale międzynarodowego konkursu na najlepszą piosenkę "Vena Music Festival 2007". Spośród 700 nadesłanych utworów, ocenianych przez ponad 100-osobowe jury oraz publiczność, piosenka zespołu "trzydwa%UHT" pt: "międzywiersz" zdobyła drugie miejsce.

Oprócz tego, zespół został wyróżniony przez Piotra Bukartyka, prowadzącego audycję "Ładne Kwiatki" w Trójce. Od kwietnia piosenki zespołu goszczą na antenie Trójki w ramach tejże audycji. Spośród kilkudziesięciu zespołów dopuszczonych do emisji, trzydwa%UHT znalazło się w finałowej Trójce.29 sierpnia dla całej Polski, na antenie Radiowej Trójki grał zespół trzydwa%UHT,

Pierwszy koncert w Raciborzu trzydwa%UHT zagrał 26 września 2008 podczas gali rozstrzygnięcia plebiscytu 9 twarzy na 9 wieków w sali koncertowej DK Strzecha. Podczas występu, wokalistka, Kasia Gierszewska wspomniała, że kiedyś marzeniem grupy było zagrać pierwszy koncert w sali kameralnej Strzechy. Enigmatycznie wyjawiła, iż "nie było im dane" jednak zagrać w DK do dnia gali plebiscytu.

Kilka dni później, pod wpływem decyzji RCK o wypowiedzeniu lokalu pubowi "Koniec Świata", z którym muzycy symaptyzują, członkowie zepołu wypowidają się na forum.raciborz.com.pl:

"Nadeszła pora i na nasz głos. Milczeliśmy długo, robiliśmy miłe miny i dyplomatycznie odpowiadaliśmy na pytania: "dlaczego nie zagraliście pierwszego koncertu w Raciborzu na kameralnej w Strzesze, jak zapowiadaliście"? Chcieliśmy pozostać uprzejmi. Względem starszych przecież należy. Teraz nie mamy już nic do stracenia i oficjalnie wyjawimy – nie zagraliśmy w Strzesze, bo pani Wystub nie wyraziła zgody (samo umówienie się na rozmowę graniczyło z cudem – byliśmy zbywani jak plebs). Jedną z wymówek Szanownej Pani Dyrektor było: "podczas koncertów podłoga się niszczy". Zaiste. Sala Kameralna jest przecież po to, aby wisiały w niej zdjęcia z koncertów sprzed wielu lat. Tym sposobem "Koniec Świata" stał się dla nas (i dla wielu innych muzyków) już tylko miejscem pełnych uroku spotkań towarzyskich. Niech i tak będzie, skoro być "musi". Ale zabrać nam "Koniec Świata" całkiem??? To nieporozumienie. W obliczu tego faktu, zespół TRZYDWA%UHT oświadcza, że za tych rządów i za żadne pieniądze, na scenach Raciborskiego Centrum Kultury nie wystąpi. Gorycz i żal."

 

zobacz fragment Video  z koncertu w Strzesze.

//i/

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. do części raciborzan zajżyjcie na str. dlaczego nie słuchają jazzu po prostu nie rozumieją teg po drugie robią sami sibie na złośc bo takim sposobem będziecie zawsze TĘPI a lepiej 1 dobry słuchacz niż 100 TĘPYCH

  2. dziekuje zespołowi za taka postawe. dajecie dobry przykład dla reszty. musimy trzymać się razem i tak właśnie jest. dosyc cieszenia sie ochłapami które daje nam miasto i RCK. Teraz gdy pojawiacie sie na ogólnopolskiej scenie niech oni was proszą o zagranie i staraja sie o wasze wzgledy.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here