Jesienne bieganie w Rudniku

0

W dniu 2 października 2008r na boisku sportowym LKS „Zryw” Rudnik odbyły się sztafetowe biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów.

Niekwestionowanym liderem i zwycięzcą okazał się Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grzegorzowicach. W kategorii szkół podstawowych wśród dziewcząt I miejsce zajęła szkoła w Grzegorzowicach, na kolejnych lokatach uplasowały się placówki z Rudnika i Brzeźnicy. Wśród chłopców podobnie zwyciężyli zawodnicy z Grzegorzowic następnie na II i III lokacie znaleźli się sportowcy z Rudnika i Brzeźnicy. Chłopcy z grzegorzowickiego gimnazjum okazali się bezkonkurencyjni, zajęli I miejsce, na II i III byli zawodnicy z Rudnika i Szonowic. Wśród dziewcząt w tej kategorii pierwsze na mecie były zawodniczki z Rudnika, kolejno z Grzegorzowic i Szonowic.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii reprezentowali Gminę Rudnik 9 października na zawodach rejonowych, które odbyły się w Raciborzu.