Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Raciborzu

Miejskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbędą się w siedzibie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 w przy ul. Sudeckiej 2 w Raciborzu.

Uroczystości, które zaplanowano na 14 października rozpocznie o godzinie 12.00 akademia. W jej trakcie przedstawiony zostanie program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2. Zaplanowano również wystąpienia oficjalne m.in. p.o. Dyrektora Delegatury w Rybniku Kuratorium Oświaty w Katowicach Pani Mari Lipińskiej oraz władz miasta Racibórz. Jak co roku w trakcie akademii wyróżnionym wręczone zostaną nagrody Prezydenta Miasta Racibórz i Kuratora Oświaty.

- reklama -

 

Dzień Edukacji Narodowej został ustalony na mocy artykułu 74. ustawy z dnia 26 stycznia 1982 roku, zwanej Kartą Nauczyciela, rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej (14 października) została uznana za oficjalne święto wszystkich pracowników oświaty.

 

Dokładne brzmienie artykułu:
Art. 74. W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych.

 

Dzień Nauczyciela obchodzony jest w większości krajów na świecie w różnych dniach (np. w Argentynie 11 września, w Brazylii 15 pażdzernika, w Chinach 10 września) związanych, podobnie jak w Polsce, z lokalnymi wydarzeniami. World Teacher's Day (Światowy Dzień Nauczyciela) pod patronatem UNESCO obchodzony jest od 1994 roku w dniu 5 października.

 

oprac./ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here