Razem przez cały rok

0

Pod takim hasłem Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grzegorzowicach rozpoczął współpracę z Zakladni skola a materska skola Koberice.

Współpraca odbywa się w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007-2013 – Fundusz Mikroprojektów EUROREGIONU SILESIA.

- reklama -

 

2 października 2008r odbyło się spotkanie robocze dyrektorów obydwu szkół – Pani Małgorzaty Szatanek i Pana Josefa Wernera, koordynatora projektu- Eulalii Panek i nauczycieli, którzy będą realizowali poszczególne działania. Głównym celem podjętej całorocznej współpracy jest zapoczątkowanie, wspomaganie integracji pomiędzy społecznościami po obu stronach granicy oraz nawiązanie stosunków kulturalno-społecznych najmłodszego pokolenia. Już w przyszłym tygodniu tj. 16 października około 80 uczestników z Polski i Czech spotka się na ognisku integracyjnym, gdzie oprócz pieczenia kiełbasek, zaplanowano wiele wspólnych zabaw i gier oraz konkurs na logo całego projektu. Plan całorocznych działań dzieci i młodzieży zapowiada się bardzo ciekawie. Najmłodsi poznają zwyczaje i tradycje świąteczne, bożonarodzeniowe i wielkanocne swoich sąsiadów. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej wezmą udział w wycieczkach śladami rodu Eichendorffów, zarówno na Morawach, jak i na Śląsku, zakończonych zajęciami poświęconymi życiu i twórczości poety z Łubowic. Uczniowie klas gimnazjalnych wspólnie z kolegami zza granicy będą uprawiać sporty zimowe i letnie. W czasie ferii zimowych wyjadą na obóz narciarski do Wisły, zaś wiosną rozegrają zawody drużynowe na hali sportowej.

 

 

 

 

Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, budżetu państwa i Urzędu Gminy Rudnik. Mamy nadzieję, że projekt pozwoli dzieciom i młodzieży poznać się nawzajem, być może nawet zrodzi polsko – czeskie przyjaźnie i stanie się początkiem wieloletniej współpracy obu szkół.

 

oprac./ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here