Hufiec Ziemi Raciborskiej na starej fotografii

0

Zdjęcia pochodzące z archiwum hufca to tytuł specjalnej galerii, jaka pojawiła się niedawno na stronie Komendy Hufca im. Alojzego Wilka w Kuźni Raciborskiej.

Aktualnie obejrzeć można 88 starych fotografii. To jednak dopiero początek. Ilość zdjęć w galerii będzie stale wzrastać. Zamieszczone chronologicznie fotografie, mówić będą o poszczególnych etapach rozwoju hufca na Ziemi Raciborskiej.

- reklama -

 

Kolekcja zdjęć, jaką dysponuje hufiec, nie jest jednak pełna, dlatego też władze organizacji zwracają się z prośbą do osób, posiadających w swoich prywatnych kolekcjach zdjęcia z dawnych lat o udostępnienie ich komendzie hufca. Otrzymane fotografie zostaną zeskanowane i zwrócone ich właścicielowi.

– W ten sposób chcemy zapełnić pewne luki w naszych archiwach. Uważam, że nasza długoletnia historia powinna być pełna. To jest czas, aby w końcu zapisać białe karty historii harcerstwa na Ziemi Raciborskiej – tłumaczy komendant Marek Majewski.

 

Fotografie, to historia, a historia, to tworzący ją ludzie. Jeśli więc były druh, druhna, instruktor, czy też inna osoba działająca niegdyś w harcerstwie, odnalazłaby się na zdjęciach zamieszczonych w nowoutworzonej galerii i chciałyby wejść w posiadanie fotografii z sobą w roli głównej, proszona jest o kontakt z komendą hufca. Zdjęcia zostałyby przesłane drogą elektroniczną.

 

O kontakt z komendą hufca proszeni są również instruktorzy, którzy kiedyś działali w Hufcu Racibórz i Hufcu Kuźnia Raciborska. – Chcielibyśmy zorganizować spotkanie z instruktorami-seniorami. Może udałoby się założyć Krąg Seniora lub utworzyć Ruch Przyjaciół Harcerstwa. Zależy nam na każdej osobie, która miała wkład w wieloletnią historię harcerstwa na Raciborszczyźnie. Ich wkład, musi zostać doceniony po wielu latach zapomnienia – dodaje komendant Majewski.

Komenda Hufca ZHP Ziemi Raciborskiej
ul. Piaskowa 28
47-420 Kuźnia Raciborska
tel. (32) 419-13-72 oraz 604-668-757
e-mail: [email protected]

/BaK; fot. archiwum hufca/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here