Sansoussi pod okiem Gabrieli Materzok zachwyca publiczność

0

W Rudniku przy DFK, pod kierownictwem Pani Gabrieli Materzok działa Zespół Taneczny "Sansoussi". Młodzież i dzieci pod okiem doświadczonego choreografa prezentują bardzo bogaty repertuar układów i tańców ludowych różnych krajów Europy.

Zespół powstał kilka lat temu z inicjatywy Zarządu Koła DFK Rudnik, obecnie działa przy DFK, a współfinansowany jest ze środków Urzędu Gminy Rudnik. Wójt Gminy Rudnik – Alojzy Pieruszka, wspiera opiekunów zespołu w ich niełatwych zmaganiach.

- reklama -

 

 

 

 

Jest to bardzo cenna inicjatywa, ponieważ pozwala dzieciom i młodzieży pożytecznie spędzać czas wolny, a także przyczynia się do rozwoju młodych talentów. Celem powstania zespołu było rozpropagowanie, kultywowanie kultury i tradycji ludowych tańców śląskich i niemieckich. Z czasem repertuar taneczny zespołu uległ znacznemu poszerzeniu. W działalność zespołu od początku jego istnienia zaangażowała się osobiście Pani Gabriela Materzok. To pod jej fachowym okiem młodzież przygotowuje się do występów estradowych. Jej wieloletnie doświadczenie zawodowe instruktora tańca, choreografa, a także niemałe zaangażowanie, wpływają na doskonały poziom techniczny zespołu. Wielokrotnie zespół miał możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach Europy. Prezentowane tańce charakteryzują się dużą dynamiką i bogatą choreografią. Kolorowe i różnorodne stroje, barwnie podkreślają bogactwo regionów i energię tańcówl udowych. Zespół reprezentuje wysoki poziom i technikę, co niejednokrotnie zostało wysoko oceniane przez choreografów z różnych regionów Polski i Europy. Największym jednak uznaniem, zespół cieszy się wśród publiczności, której nigdy nie zawiódł. Każdy nawet najmniejszy występ dzięki Sansoussi staje się zachwycającym widowiskiem. Aby odnosić sukcesy i podnosić poziom, Sansousii pracuje kilka razy w tygodniu ćwicząc tańce i układy. Ostatnio mieliśmy okazję podziwiać repertuar zespołu Sansousii na na łubowickim Octoberfeście.

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here