Spotkanie z Anną Walentynowicz

16 października Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z MDK w Raciborzu organizuje spotkanie dla tegorocznych maturzystów z Anną Walentynowicz.

Początek spotkania z Anną Walentynowicz – działaczką Wolnych Związków Zawodowych o godzinie 10:00 w sali widowiskowej MDK w Raciborzu.

- reklama -

 

Anna Walentynowicz przez kilkadziesiąt lat pracowała w Stoczni Gdańskiej jako spawacz i operator urządzeń dźwigowych. 9 sierpnia 1980 roku została bezprawnie zwolniona z pracy na pięć miesięcy przed przejściem na emeryturę. Zwolnienie jej stało się bezpośrednią przyczyną strajku rozpoczętego 14 sierpnia 1980 w stoczni, który doprowadził do powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność". Od jesieni 1981 roku Walentynowicz współdziałała z grupą działaczy związkowych przeciwnych polityce Lecha Wałęsy, a od 1989 roku znalazła się w opozycji do linii politycznej odbudowanego NSZZ "Solidarność".

 

 

Źródło: www.annawalentynowicz.com 

 

/KJ/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. ale raciborz upadl , isakowicz-zaleski , walentynowicz , kto zaprasza takich ludzi ? zostala zwolniona z pracy i jest bohaterem narodowym , to byly czasy , teraz takich bohaterow pelno naokolo !

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here