Szkolenia ” Nie tylko dla sprawnych”

0

Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS Cis Rybniku, w ramach środków z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, realizuje projekt "Nie tylko dla sprawnych".

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Pierwsze szkolenia rozpoczną się 22 października 2008 r. Do udziału w szkoleniach zaproszone są osoby niepełnosprawne z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Szkolenia skierowane są do 4 grup osób niepełnosprawnych: niedosłyszących i głuchoniemych, niepełnosprawnych z lekkim upośledzeniem umysłowym, niedowidzących i niewidomych, osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.

- reklama -

 

Na program "Nie tylko dla sprawnych" składają się uzupełniające się wzajemnie działania aktywizujące zmierzające z jednej strony do pogłębienia przez beneficjentów wiedzy na temat swoich mocnych stron, poznania swoich predyspozycji i umiejętności, a z drugiej strony zdobycia wiedzy o rynku pracy, sposobach poruszania się po nim i prawach niepełnosprawnych, nabycia umiejętności obsługi komputera i urządzeń biurowych oraz poznania zagadnień ekonomii społecznej.

 

Z myślą o dotarciu do zainteresowanych osób niepełnosprawnych nie mogących bezpośrednio uczestniczyć w zajęciach, szkolenia dostępne będą w wersji elektronicznej w formie kursów e-lerningowych.

 

Beneficjentami programu "Nie tylko dla sprawnych" są również organizacje pozarządowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Przewidziane jest również kompleksowe wsparcie organizacji pozarządowych poprzez takie działania jak m. in. poradnictwo księgowe i prawne oraz konsultacje dotyczące funkcjonowania tych organizacji.
28 października 2008 r. o godz. 17.00 odbędzie się pierwsze ze spotkań skierowanych do organizacji zajmujących się niepełnosprawnością. Miejscem spotkania jest Centrum Rekreacji i Rehabilitacji "Bushido" ul. Floriańska 1 w Rybniku.

 

Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się drogą telefoniczną lub mailową.
Tel. 509 897 910
e-mail: [email protected]

 

oprac./ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here