„Życie jest bezcennym darem”

7

W Szpitalu Rejonowym w Raciborzu w dniu 18 października będzie można skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych i mammograficznych.

Dzień 18 października (sobota) został ogłoszony dniem pod hasłem „Życie jest bezcennym darem”. Mając na uwadze to, iż wiele kobiet w powszedni dzień nie jest w stanie skorzystać z badań mammograficznych i cytologicznych w tym celu Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu zaprasza do skorzystania z bezpłatnych badań w kierunku wczesnego wykrywania raka szyjki macicy i raka piersi.

- reklama -

 

 

Badania w kierunku wykrywania raka szyjki macicy polegają na wykonaniu badania cytologicznego, kierowane są do kobiet w wieku od 25 do 59 lat, które nie miały w ciągu ostatnich 3 lat wykonanego badania cytologicznego. Badania wykonywane będą w Pracowni Cytologicznej Poradni Ginekologiczno – Położniczej Szpitala w godzinach od 8.00 do 14.00. Istnieje możliwość wcześniejszej rejestracji pod numerem tel.  032 755 50 39.

 

Badania w kierunku wykrywania raka piersi polegają na wykonaniu badania mammograficznego u kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Badania wykonywane będą w Pracowni Mammograficznej Zakładu Diagnostyki i Terapii Szpitala w godzinach od 8.00 do 14.00. Istnieje możliwość wcześniejszej rejestracji pod numerem tel. 032 755 51 80.

 

Pacjentki na oba badania będą przyjmowane bez skierowania.

 

/w/

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. Guzik prawda!!!!!!!!!! Rano zadzwoniłam i tam pani mi powiedziała,że mają awarię sprzętu. Co do badań cytologicznych to są wykonywane w poradni „K”. Kto napisał ten artykuł? Kobitki!!!!!!!!!!! Nie ma żadnych badań. Może ktoś sprostuje ten artykuł?

  2. Sprawdziliśmy dzisiaj postawione przez „zawiedzioną” zarzuty pod adresem rejestracji w szpitalu na badania mammograficzne i wykrywania raka szyjki macicy. Poinformowano nas, że taki przypadek nie miał miejsca, cały czas trwają zapisy i nikt nie mógł mówić o awarii, ponieważ takiej nie było i nie ma.

  3. Przepraszam bardzo!!!!!! Co tu jest grane? Dla kogo te badania? Dzwoniłam około 10:15. Pani poinformowała mnie że MAJĄ AWARIĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co do badań cytologicznych ,to zapisałam się. Lecz powtarzam raz jeszcze : JEST AWARIA APARATU!!!!!!!!!!! Więc o co chodzi? Dla wybrańców?

  4. Przepraszam bardzo!!!!!! Co tu jest grane? Dla kogo te badania? Dzwoniłam około 10:15. Pani poinformowała mnie że MAJĄ AWARIĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co do badań cytologicznych ,to zapisałam się. Lecz powtarzam raz jeszcze : JEST AWARIA APARATU!!!!!!!!!!! Więc o co chodzi? Dla wybrańców?

  5. Tak,to prawda,obydwie panie były naprawde miłe. Badania cytologiczne są robione,lecz badania na mammografię nie. Pani ta ,[też bardzo miła] powiedziała że kto to napisał takie rzeczy w necie. MAJĄ AWARIĘ sprzętu do tego badania!!!!!!!!!!! Dalej mówię ,że dzwoniłam i tak mi powiedzieli.

  6. Tak,redakcja czyni cuda. Teraz dzwoniłami ……………..juz po awari. Czy to nie dziwne? Wczoraj powiedzieli że w przyszłym tygodniu dzwonić,a tu po interwencji Szanownej Redakcji jest wszystko ok ? Można sie zapisywać drogie kobietki. Temat zamykam.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here