Papież Ratzinger po raz drugi w Krowiarkach

Plenerowa wystawa fotograficzna pt. "W krainie Benedykta XVI” eksponowana będzie również w Krowiarkach w niedzielę 19 października.

Wystawa papieska, ukazująca środowisko rodzinne, lata dzieciństwa, młodości, kapłaństwa i sprawowanie posługi kardynalskiej obecnego Ojca Świętego w niedzielę 19 października dotrze również do Krowiarek. Kardynał Ratzinger w 1983 roku podczas pobytu w Opolu razem z przyjacielem – abp. Alfonsem Nossolem odwiedził niespodziewanie tę parafię i uczestniczył w uroczystości jubileuszowej 25-lecia kapłaństwa ówczesnego proboszcza – ks. Gaidy. Teraz mieszkańcy Krowiarek i okolicznych wiosek będą mieli okazję ponownie zobaczyć dostojnego gościa – na fotogramach.

- reklama -

 

 

Wystawa ta – jak trzy poprzednie z cyklu Jan Paweł II – wypożyczona została w Krakowie przez Klub Inteligencji Katolickiej. Dotychczas eksponowana była już w niedzielę wokół kościoła św. Mikołaja i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu oraz Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łubowicach. Zaś w ciągu tygodnia w Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień”, DPS "Dom św. Notburgi” i raciborskim Zakładzie Karnym.

 

 

Wszędzie wzbudziła duże zainteresowanie o czym świadczą również wpisy do księgi pamiątkowej. Zwiedzający mają również okazję usłyszeć z głośników przemówienia Benedykta XVI w języku polskim, wygłoszone podczas pielgrzymki do naszego kraju oraz pieśni wówczas śpiewane. Na miejscu można uzyskać do przyniesionego wydawnictwa stempel okolicznościowy wystawy. Obecnie wnętrze kościoła w Krowiarkach jest malowane. Dlatego wystawa składająca się z 29 fotogramów o wymioarach 145 x 100 cm. Może być jedynie prezentowana na zewnątrz świątyni w godz. od 8:30 do 15:00.

 

/KN/

Zdjęcia ks. Adam Rogalski

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. W niedzielę 9 listopada w godz. 8,00 do 15,30 wystawę fotograficzną „W krainie Benedykta XVI można będzie jeszcze obejrzeć w kościele św. Jadwigi w Markowicac h. Zapraszamy.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here