Remont drugiego mostu nad Ulgą w przyszłym roku

Na przyszły rok planowany jest gruntowny remont mostu nad kanałem Ulga na trasie z Raciborza do Markowic w ciągu drogi wojewódzkiej nr 919.

Jeszcze w tym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach planuje przeprowadzenie przetargu i wyłonienie wykonawcy tego remontu. – Zakres prac będzie szeroki. Obejmie m.in. remont konstrukcji ustroju nośnego mostu, wymianę izolacji i nawierzchni jezdni oraz przebudowę systemu odwodnienia i oczyszczania wody – mówi Ryszard Pacer – rzecznik prasowy ZDW. Planowane jest również nowoczesne odwodnienie mostu. Jak twierdzi Pacer woda deszczowa, która zbiera się na moście – będzie oczyszczana za pomocą specjalistycznych urzadzeń przed wpuszczeniem do kanału. Teraz jest ona odprowadzana prosto do kanału.

- reklama -

 

 W związku z tym, że – jak mówi rzecznik ZDW –  warunki techniczne mostu nie pozwalają, nie jest planowana budowa ścieżki rowerowej podczas remontu obiektu.

 

Zobacz również  Remont mostu na ul. Rybnickiej w Raciborzu.

 

/KJ/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. Że niby co nie powzalają? Kto to powiedział? Nie chce się nikomu, tak trzeba powiedzieć! Jest chodnik po obu stronach, co z aproblem z jednego zrobić ścieżkę? Oczekuję technicznych argumentów na lakoniczne „nie-da-się”

  2. Czyli zostaje man takie wąskie i niebezpieczne gówno. Gdyby przykładowo most wybudowano w średniowieczu i byłby jeden pas to remont ma się rozumieć objoł by tylko jeden pas? Niechcemy remontu! Chcemy MODERNIZACJI

  3. Jak to nie da sie umieści ścieżki rowerowej, może wogóle nie da się zmieści chodników, bo pasy ruchu sa za wąskie??!! Co za „wykształcony” człowiek wypowiedział te słowa?! Jakoś w 1997 podczas remontu mostu zamkowego dało się go poszerzyć z DWÓCH do CZTERECH PASÓW RUCHU a był to most dużo starszy(pamięta jeszcze II WŚ) niż ten na uldze . To pytam czy nie da się umieścić małego paska dla rowerów?? LUDZKIE LENISTWO NIE ZNA GRANIC A MOŻE TO GŁUPOTA??!!

  4. jaka fama? fama mówi, że tak jak przy remoincie poprzedniego mostu most pontonowy jest za drogi (bo nie rozeznano si w kosztach) 😉 poza tym most w raciborzu kosztuje tyle co budowa połowy stadionu narodowego jak to powiedział pan starosta w aktualnościach na TVP3 😉

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here